ARA UÇ PİKE DANTEL TAKIMI

Ara uç pike dantel takımı

Eskiler den beri hala modası geçmeyen ara uç pike dantel takımı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Asla modası geçmeyen dantel modeli yapımını evlerin de kullanalar hala vardır. Şimdiler de yeni gelinler pek tercih etmese bile eskiler de moda olan dantel modelleri günümüz de hala kullananlar var.

Sizler de kullanan ve yapmayı seven hanımlar iseniz modelimizin başlangıcı nasıl oluyor diye bir bakalım. İlk olarak ipimize zincir çekelim başlıyoruz belirli zincirden sonra 7 zincir çekelim tuttuğunuz kısma batalım içini sık iğne dolduralım. 15 zincir çekelim 10 zincire sık iğne ile batalım. 5 zincir çekelim 3. zincire sık iğne sabitleyelim.

15 tane zincir çekelim 10. zincire batalım. 5 zincir çekelim 3. zincire batalım. Bu şekilde zemin oluşturalım istediğiniz boyuta göre devam edebilirsiniz. Son kısımda 3 zincir çekelim 1 defa dolayıp 3. batıp 2 li tırabzan yapalım. 7 zincir çekelim üzerine 5 daha çekelim. 7. tığı batalım ipi içinden alalım kapatalım. 5 zincir çekelim çevirelim aynı yere batalım kapatalım.

Ortaya girelim sıradaki zincir kısmına batalım kapatalım. 7 zincir çekelim sıradaki kilitlenen yerden 3. zincire batalım kapatalım. 7. zincir çekelim önceki kilitlenen yere batarak kapatalım. 1 zincir çekelim kapatalım. Ger dönüp 4. zincire batarak kapatalım. 3 zincir çekelim 1 defa dolayıp 3. batıp 2 li tırabzan yapalım.

7 zincir çekelim üzerine 5 daha çekelim. 7. tığı da batalım ipi içinden alalım kapatalım. 5 zincir çekelim çevirelim aynı yere batalım kapatalım. Ortaya girelim sıradaki zincir kısmına batalım kapatalım. 7 zincir çekelim sıradaki kilitlenen yerden 3. zincire batalım kapatalım. 7. zincir çekelim önceki kilitlenen yere batarak kapatalım. 1 zincir çekelim kapatalım. 3 zincir çekelim 1 defa daha dolayıp 3. batıp 2 li tırabzan yapalım.

Bu şekilde örgü model yapımı devam ederek ilerletiyoruz. Modeli devamı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli için Serap İle Elsanatları Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir