ORTA DÖRT YILDIZLI LİF MODELİ YAPIMI

Orta dört yıldızlı lif modeli yapımı

İki renkli kolay lif modeli arayanlar orta dört yıldızlı lif modeli yapımı tam da sizlere göre. İster tekli olarak yapabileceğiniz isterseniz de takım halin de yapıp kullanabilirsiniz. Lif modeli yapımı orta ki mavi renkle yıldız yaparak başlanıyor. Daha sonra bir yandan beyaz iple yapılarak 2 sıra da 1 renk değişimi yaparak devam ediliyor.

Lif modeli yapımı için ilk olarak mavi renkle 3 tane zincir çekelim ilmeği genişletelim ortaya atarak 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatalım. Bu şekilde toplam 5 fıstık olana kadar yapalım. 1 fıstık daha yapalım kapatmadan 3. fıstık dibine batalım 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. 1 zincir çekelim çevirelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini kapatalım. Bu şekilde devam edelim saydığımız da 4 sıra olana kadar. tane zincir çekelim ilmeği genişletelim ortaya atarak 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım . Bu şekilde toplam 5 fıstık olana kadar yapalım. 1 fıstık daha yapalım kapatmadan 3. fıstık dibine batalım 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim.

1 zincir çekelim çevirelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Bu şekilde devam edelim saydığımız da 4 sıra olana kadar. Bu işlemi tekrar edelim daha sonra bir yan taraftan beyaz iple iki sıra yapalım Kutu tekniği ile devam edelim. 2 sıra sonra diğer ipe geçerek 2 sıra mavi iple devam edelim. Modelin devamı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Örgü Modelleri Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir