KAPÜŞONLU SPOR BEBEK YELEK MODELİ YAPIMI

Kapüşonlu spor bebek yelek modeli yapımı

Bebekleriniz için yapabileceğiniz kapüşonlu spor bebek yelek modeli yapımı ile karşınızdayız. Bebek yelek modeli yapımını hem kız çocuklarınıza hem de erkek çocuklarınıza uyarlayabilirsiniz. Kız çocuklarınız için pembe ve beyaz rengi kullanabilirsiniz isterseniz de sarı beyaz renkle yaparak hem kız hem de erkek bebeklerinize yapabilirsiniz. Bebek yelek modeli yapımı için mavi, sarı ve beyaz renk ip ile yapılmış. Modelin kapüşon olması yeleğe spor görünüm katmış.

Mavi iple başlıyoruz şişe 36 ilmek atarak başlıyoruz. Tekli pirinç örgü modelini uygulayacağız. Kenar ilmeğini düz olarak alalım. 1 ters 1 düz1 ters 1 düz şeklinde devam edelim. Diğer tarafa geçelim ilk ilmeği düz olarak örelim ters ilmekleri düz örgü olarak düz ilmekleri ters örgü olarak örelim.

Belirli sıra bu şekilde yapalım. Kenar ilmeği örelim 8 ilmek pirinç örgü örelim. 2 ilmeği düz örelim. 1 defa dolayalım 2 ilmeği birden örelim tek ilmeğe düşürelim. Arada 4 ilmek süz örelim. Tekrar dolayalım 2 ilmeği birden örelim kesme işlemi yapalım. 4 tane ilmeği düz örgü örelim. 1 defa dolayalım 2 ilmeği birden örelim tek ilmeğe düşürelim.

Arada 4 ilmek süz örelim. Tekrar dolayalım 2 ilmeği birden örelim kesme işlemi yapalım. 4 tane ilmeği düz örgü örelim. Sıra sonuna kadar devam edelim. İlk ilmeği düz olarak örelim sıra sonuna kadar 6 ilmek kalana kadar bütün ilmeleri ters örgü olarak örelim. Kalan 6 ilmeği pirinç örgü olarak örelim. İlk ilmeği düz örelim. 6 ilmeği pirinç örgü olarak örelim.

3 ilmek örelim 1 defa şişe ipi dolayalım 2 ilmeği birden örerek keselim. 3 ilmeği düz olarak örelim ipi dolayalım sonra ip 1 defa dolayalım 2 ilmeği birlikte örelim. 4 tane ilmeği düz örgü örelim. Sıra sonuna kadar devam edelim. Daha sonra sarı ip kullanarak desen çalışması yapıyoruz. Dilerseniz modelin devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Hamarat Bebek Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Çimdik Modelli Yelek Yapımı

Gösterişli ve kolay yelek modeli için Çimdik Modelli Yelek Yapımı deneyebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir