TEK RENK İKİ ŞİŞLE PATİK

Tek renk iki şişle patik

Güzel ve sade patik modeli arayanlar tek renk iki şişle patik tam size göre. Patik modeli yapımı sanki şiş ile yapılmış gibi değil de tığ işi patik modeli yapımını andırıyor. Modeli yapımı için burun kısmın dan başlanıyor. Başlangıç için şişimize 12 adet ilmek atalım. Şişimizi çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü modeli olarak örelim.

Ön yüze gelince ilk başlangıç ve bitiş kısmı da son 2 ve ilk 2 ilmeği ördükten sonra artırma işlemi yapılacak. Belirli sıra olana kadar bu şekilde devam edelim. 26 ilmek olana kadar artıralım. İlk ilmeği örmeden alalım 1 ilmek düz örelim. Sırada 2 ilmeği birden örerek ilmeği çıkarmadan ipi 1 defa dolayalım içinden içinden 1 ilmek daha çıkaralım.

3 ilmek olacak. 2 ilmeği şişe alalım çıkarmadan 1 defa ipi şişe dolayalım ilmeklerin içinden 1 ilmek daha çıkaralım. Bu şekilde sonda 2 ilmek kalana kadar devam edelim. Diğer tarafa geçelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradakini ters örgü olarak örelim. 3 lü olan ilmeklerden ilkini düz örgü olarak örelim kalan 2 ilmeği de birden düz örgü olarak örelim.

Sıradaki 3 lü olan ilmeklerden ilkini düz olarak örelim kalan 2 ilmeği de birden düz örgü olarak örelim. Sıra sonuna kadar devam edelim. İlk ilmeği örmeden alalım 1 ilmek düz örelim. Sırada 2 ilmeği birden örerek ilmeği çıkarmadan ipi 1 defa dolayalım içinden içinden 1 ilmek daha çıkaralım. 3 ilmek olacak. 2 ilmeği şişe alalım çıkarmadan 1 defa ipi şişe dolayalım ilmeklerin içinden 1 ilmek daha çıkaralım.

2 ilmeği şişe alalım çıkarmadan 1 defa ipi dolayalım ilmeklerin içinden 1 ilmek daha çıkaralım. Bu şekilde sonda 2 ilmek kalana kadar devam edelim. Diğer tarafa geçelim. Modelin devamı ve daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bunun gibi paylaşımlar takip edebilirsiniz. Bu güzel model için Diva Patik Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir