SIRALI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Sıralı tığ oyası modeli yapımı

Düz yazma modeline örnek arıyorsanız sıralı tığ oyası modeli yapımı deneyebilirsiniz. İster çeyizlik olarak isterseniz de günlük olarak kullanabilirsiniz. Modelin beyaz kısmı yapılmadan ki halide mevlüt örtüsü olarak yapabilirsiniz. Pembe düz yazma üzerine pembe iple tığ battısı yapılmış.

Üzerine yine pembe iple model yapılmış daha sonra beyaz iple motifler yapılmış. Modele başlamadan önce tığ battıyı yapalım. Daha sonra 1 örümcek çekelim. Başına 1 defa alalım 3. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Tığa 1 defa alalım tığ battı içine girelim önce 1 sonra 2 2 çekelim. Başına 1 defa alalım 3. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

1 örümcek çekelim. Başına 1 defa alalım 3. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Tığa 1 defa alalım tığ battı içine girelim önce 1 sonra 2 2 çekelim. Daha sonra 1 örümcek çekelim. Başına 1 defa alalım 3. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

Tığa 1 defa alalım tığ battı içine girelim önce 1 sonra 2 2 çekelim. Başına 1 defa alalım 3. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Bu şekilde etrafını tamamlayalım. Beyaz iple örümceğe girelim 3 zincir çekelim 1 defa alalım 2 ve 2 de çekelim bu şekilde 12 tane tırabzan yapalım. 1 defa alalım yandaki örümceğe girelim 1 defa alalım 2 ve 2 de çekelim bu şekilde 6 tane tırabzan yapalım.

8 zincir çekelim çevirelim 6. tırabzan tepesine batalım halka oluşturalım. 5 zincir çekelim çevirelim 2 defa alalım önce 1 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 1 defa dolayalım tırabzan arasına 2 ve 2 de çekelim bu şekilde devam edelim. Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel oya modeli yapımı için Oya Evi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

MOTİFLİ TIĞ OYASI MODELİ

Merhaba hanımlar şöyle şık bir oya modeli arıyorsanız motifli tığ oyası modeli bir göz atmanızı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir