ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı

Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı ile karşınızdayız. Oya modeli yapımı için alt kısma tığ battısı yapıldıktan sonra üzerine yeşil iple köprüler oluşturulmuş. Daha sonra halka olan motiflerin üzerine çiçekler yapılmış. Her çiçek için farklı renk kullanılmış.

Sizler de yaparak ister çeyizlik olarak isterseniz de günlük hayatınız için kullanabilirsiniz. İlk başlangıç olarak ipi sabitleyelim. 8 zincir çekelim ipi 3 defa dolayalım 5. kutuya girelim önce 1sonra 2 sonra 2 sonra 2sonra 2 de çıkalım. 2 zincir çekelim ipi 1 defa dolayalım yan yuvaya girelim 2 ve 2 çıkalım.

İpi 1 defa dolayalım aynı yere girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. İpi 2 defa dolayalım aynı yere girelim2 ve 2 ve 2 de çıkalım. Yine İpi 2 defa dolayalım aynı yere girelim 1 ve 2 ve 2 de çıkalım. ipi 3 defa dolayalım 2 sonra 2 sonra 2sonra 2 de çıkalım.

2 zincir çekelim ipi 1 defa dolayalım yan yuvaya girelim 2 ve 2 çıkalım. İpi 1 defa dolayalım aynı yere girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Sık iğne aşağı inelim. 7 adet sık olacak. İpi tığ battısına sabitleyelim. 8 zincir çekelim ipi 3 defa dolayalım 5. kutuya girelim önce 1sonra 2 sonra 2 sonra 2sonra 2 de çıkalım. 2 zincir çekelim ipi 1 defa dolayalım yan yuvaya girelim 2 ve 2 çıkalım.

İpi 1 defa dolayalım aynı yere girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çıkalım. Tığ İpi 2 defa dolayalım aynı yere girelim2 ve 2 ve 2 de çıkalım. Yine İpi 2 defa dolayalım aynı yere girelim 1 ve 2 ve 2 de çıkalım. 3 defa dolayalım Bu şekilde devam edelim Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel oya model yapımı için Marifet Hazinesi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

MOTİFLİ TIĞ OYASI MODELİ

Merhaba hanımlar şöyle şık bir oya modeli arıyorsanız motifli tığ oyası modeli bir göz atmanızı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir