BAKLAVALI BURGU YELEK MODELİ YAPIMI

Baklavalı burgu yelek modeli yapımı

Merhaba hanımlar bugün de sizlere baklavalı burgu yelek modeli yapımı ile karşınızdayız. Yelek modeli yapımı da gelin yeleği olarak düşünürseniz mutlaka beyaz veya krem tonlarında olabilir. Model açık renkler de kendini daha güzel belli eder.

Modelin yapımı için tek renk ip kullanılmış model 17 ve katları üzerine yan kısımlar için 7 ilmek fazladan atalım. Şişimize ilmekleri atalım ilk ilmeği örmeden alalım 2 ilmek düz 1 defa dolayalım 1 ters örgü 1 defa dolayalım 1 düz ilmek örelim.

2 tane ters ilmek 1 düz 1 ters şeklinde örelim 1 düz 1 ters olarak 16ilmek örelim 1 defa dolayalım 1 haraşo 1 düz kenar ilmeği düz örelim. Bu kısımda ters olanları ters ilmek düz olanları düz ilmek olarak örelim artırma yaptığımız ilmekleri düz ilmek örelim. İlk ilmeği örmeden alalım 2 ilmek düz 1 defa dolayalım 1 ters örgü 1 defa dolayalım

1 düz ilmek örelim. 2 tane ters ilmek 1 düz 1 ters şeklinde örelim 1 düz 1 ters olarak 16ilmek örelim 1 defa dolayalım 1 haraşo 1 düz kenar ilmeği düz örelim. Bu kısımda ters olanları ters ilmek düz olanları düz ilmek olarak örelim artırma yaptığımız ilmekleri düz ilmek örelim. ilk ilmeği örmeden alalım 2 ilmek düz 1 defa dolayalım 1 ters örgü 1 defa dolayalım 1 düz ilmek örelim. 2 tane ters ilmek 1 düz 1 ters şeklinde örelim 1 düz 1 ters olarak 16ilmek örelim 1 defa dolayalım 1 haraşo 1 düz kenar ilmeği düz örelim.

Bu kısımda ters olanları ters ilmek düz olanları düz ilmek olarak örelim artırma yaptığımız ilmekleri düz ilmek örelim. Artırma işlemlerini bir önceki artırmalardan önce artırma yapılacak. Diğer tarafa geçince ilmeklerin bize yönünde ne şekilde ise öle olacak. Modelin devamı ve ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Fikir Sepeti ÖRGÜ Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir