FISTIKLI SÜPÜRGE ÖRGÜ MODELİ

Fıstıklı süpürge örgü modeli

Merhabalar bu gün de sizlere çok güzel örgü modeli ile karşınızdayız. Fıstıklı süpürge örgü modeli bayan yelek modellerin de kullanabilirsiniz. Beyaz veya krem renkleri tercih edilerek gelin çeyizi olarak da yapıp kullanabilirsiniz. Bu modeldeki renk de çok yakışmış örgü model o kadar şık bir model ki ne renk kullanırsanız kullanın her renkte kendini gösterecek bir model.

Modelde Angora alize ip kullanılmış. Örnek 17+4 ilmekten den oluşuyor. İlmekleri şişe atalım 1 sıra düz örgü örelim. Kenar ilmeği örmeden alalım 1 tane ters örgü örelim. 1 defa şişe ipi dolayarak artıralım sıradaki ilmeği keselim. 1 adet ters örgü örelim. 1 defa dolayalım ipi öndeki 2 ilmeği birden örerek keselim. Arada 4 adet ters örgü örelim.

1 adet 1 defa dolayalım ipi öndeki 2 ilmeği birden örerek keselim. Arada 4 adet ters örgü örelim. 1 ilmek düz örgü örelim 4 adet ilmeği ters örelim. İpi şişe dolayalım 2 ilmeği keselim. 1 tane ters örelim yine 1 tane dolayıp artıralım 2 ilmeği keselim. 1 adet ters örgü örelim. 1 defa dolayalım ipi öndeki 2 ilmeği birden örerek keselim. Arada 4 adet ters örgü örelim. 1 ilmek düz örgü örelim 4 adet ilmeği ters örelim. İpi şişe dolayalım 2 ilmeği keselim.

1 tane ters örgü örelim yine 1 tane dolayıp artıralım 2 ilmeği keselim. Model kendini tekrar eden bir model ama kesme artırma kısımlarını karıştırmadan yapmak çok önemli. Arada ki örgüleri de karıştırmadan yapalım. Eğer yanlışlıkla kesmek yerine örgüye devam edilirse ilmek kaybedebilirsiniz. Kesme işlemi yaparken ters gelirse ilmeğin yönünü değiştirin.

Modeli kurarken modelin düz gelmesi gerekiyor. Yani modelin bozuk görünmesine sebep olabilir. Örgüleri sırasıyla örerek devam edelim mutlaka kesim kısmına ters gelen ilmekleri şişten çıkarıp tekrar şişe geçirerek düzeltmeye dikkat edelim. Dilerseniz modelin yapımı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Fikir Sepeti Örgü Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

ÖRGÜ İLE KEDİ ANAHTARLIK YAPIMI

Örgü ile kedi anahtarlık yapımı Sizler de değişik aksesuar örgü arıyorsanız örgü ile kedi anahtarlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir