SU DAMLASI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ

Su damlası havlu kenarı dantel modeli

Su damlası havlu kenarı dantel modeli yapı için sadece havlu kenarı olarak değil battaniye modeli olarak da yapabilirsiniz. Havlu kenarı oya modeli yapımı için tek renk ip kullanılmış sizler de yaparken tek olarak yapıp desenli havluya diktiğiniz de çok şık görüntü sağlayabilirsiniz. Kenar kutu kısmı da zincir çekip kelebek modeli yapabilirsiniz. Daha sonra kelebek kısmına aynı renkler de kurdele geçirip farklı şekilde süslü bir model elde edebilirsiniz. Modelimize 12 tane zincir çekerek başlayalım. İlk çektiğimiz zincire batarak halka oluşturalım. 1 adet sık iğne yapalım.

1 tane sahte sık iğne yapalım. 2 li trabzan yapalım. 9 adet trabzan yapalım. 12 zincir çekelim arka kısma çevirip dip kısmına batalım kaydırma tekniği ile bağlayalım. 1 adet sık iğne 1 adet sahte sık iğne daha sonra 9 adet trabzan yapalım. 4 zincir çekip kaydırmayla bağlayalım. 7 adet 2 li trabzan yapalım. 1 tane sahte sık iğne 1 tane normal sık iğne yapalım dibine batarak kaydırma tekniği ile bağlayalım daha sonra aşağı inelim.

Daha sonra 7 adet 2 li trabzan yapalım. 1 tane sahte sık iğne 1 tane normal sık iğne yapalım dibine batarak kaydırma tekniği ile bağlayalım. 15 adet zincir çekelim 5. yaptığımız trabzanın içine bağlayalım. 9 tane zincir çekelim 5. sık iğne ile bağlayalım. 4 zincir çekelim üzerine 12 adet daha zincir çekelim 5. zincire sık iğne ile bağlayalım çevirelim çevirdikten sonra 1 tane sahte sık iğne 1 tane normal sık iğne yapalım dibine batarak kaydırma tekniği ile bağlayalım. 1 tane sahte sık iğne

Modelin uzunluğunu eğer normal havlu boyutuna veya mutfak havlu boyutu için yapacaksanız mutlaka ölçerek yapın. İsterseniz de hem mutfak hem el yüz havlusu için yapıp takım olarak da kullanabilirsiniz. Bu güzel modelin daha ayrıntılı anlatım için isterseniz videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Serap İle El Sanatları Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

BİR GÜNDE BİTECEK EN KOLAY OYA MODELİ

Bir Günde bitecek en kolay oya modeli Şık ve gösterişli model arıyorsanız bir günde bitecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir