KALIP GİBİ DURAN TUNUS İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Kalıp gibi duran tunus işi oya modeli yapımı

Hanımlar şimdi de sizlere kalıp gibi duran tunus işi oya modeli yapımı ile karşınızdayız. Oya modeli yapımını bitirdikten sonra ütülenmiş gibi dursun diyorsanız bu model tam da sizlere göre. Hem oya modeli yapımı hem de tunus işinin birleşimi bir model.

Gösterişli modeli yapımı için 5 adet farklı renk kullanılmış. Sizler alttaki gri olan ipi aynı yapıp çiçek motiflerini sadece 3 renk olarak yapmayabilirsiniz. Her çiçeğe başka renk olacak şekilde yazmanızı süsleyebilirsiniz. Her modelde yaptığımız gibi bu yazma modeline başlamadan önce bütün etrafını tığ battısı ile geçelim. İpimize sabitleyelim. 5 adet zincir çekelim.

Başını 2 defa dolayıp 3. tığ battısına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. İpi genişletelim Tırabzana batalım battığımız trabzan dan ilmek çıkaralım tığ da bırakalım. Toplam da 7 adet ilmek olacak. Topladığımız ilmekleri 2 şer 2 şer çekelim. Başını 2 defa dolayıp 3. tığ battısına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. İpi genişletelim Tırabzana batalım battığımız trabzan dan ilmek çıkaralım İlmekleri teke düşürelim. İlmeği uzatalım öncesinden yapılan tunus ilmeklerin arasına girerek ilmek çıkaralım.

7 adet ilmek toplayalım tığ da olan ilmekleri 2 ve 2 olacak şekilde tek ilmek kalana kadar devam edelim. 6 tane zincir çekelim. Tepeye batıp kapatalım. Sıradaki tunus ilmeklerinin üzerine batarak sık iğne ile kapatalım. 5 zincir çekelim 3. tığ battısına batalım. Başını 2 defa dolayıp 3. tığ battısına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. İpi genişletelim Tırabzana batalım battığımız trabzan dan ilmek çıkaralım tığ da bırakalım. Toplam da 7 adet ilmek olacak. Topladığımız ilmekleri 2 şer 2 şer çekelim. İlmekleri teke düşürelim. İlmeği uzatalım öncesinden yapılan tunus ilmeklerin arasına girerek ilmek çıkaralım. Modelin devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel oya modeli yapımı için Oya Evi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

https://youtu.be/egvWy4B2CSQ

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir