HERCAİ MENEKŞE ÇİÇEK MOTİF YAPIMI / VİDEOLU ANLATIM

İki renkli hercai menekşe çiçek motif yapımı için 2 adet orta kalınlıkta farklı renkler de ip. 1 adet büyük boy çatal iğne. Bu güzel motifi yapmak için örgü bilmenize gerek yok. Nasıl yapılıyor isterseniz bir göz atalım.

İlk olarak sarı ipi çatala düğüm atarak sabitleyelim. Daha sonra beyaz ipi de aynı şekilde çatalın dişlerine aralarından girerek düğüm atalım. Çatalın dişlerine ilmek atar gibi bir beyaz ip ile bir sarı iple çizgiler oluşturuyoruz. Bir rengi sağdan diğer rengi soldan yaparak devam ediyoruz. 11 sıra olana kadar aynı şekilde devam ediyoruz. Beyazdan 11 sıra sarı ipimizden 11 sıra olacak.

Beyaz ipi uzun kalacak şekilde kopartalım. Daha sonra beyaz ipi iğneden geçirelim ilk sıradan iğneyi geçirelim ve kapatarak ilmek oluşturalım 11 sıra olana kadar aynı şekilde devam ediyoruz. Beyazdan 11 sıra sarı ipimizden 11 sıra olacak. Beyaz ipi uzun kalacak şekilde kopartalım. Daha sonra beyaz ipi iğneden geçirelim ilk sıradan iğneyi geçirelim ve kapatarak ilmek oluşturalım

11 sıra olana kadar aynı şekilde devam ediyoruz. Beyazdan 11 sıra sarı ipimizden 11 sıra olacak. Beyaz ipi uzun kalacak şekilde kopartalım. Daha sonra beyaz ipi iğneden geçirelim ilk sıradan iğneyi geçirelim ve kapatarak ilmek oluşturalım Daha sonra alt kısma kadar aynı şekilde kenarlardan iğneyi geçirelim. Alt kısma kadar yaptıktan sonra orta kısma geçip en üsteki kısma batarak devam edelim. Sarı ipi iğneye geçirelim aynı renkde olan kısımdan geçirerek düğüm atıp ipi kopartalım.

Bu yaptığımız motifler gibi 4 adet daha yapalım toplamda 5 adet olacak. Yaptığımız motifleri kenar kısımlardan alt uç kısımları dikerek çiçek şekline çevirelim. Dilerseniz orta kısmına boncuk veya incide kullanabilirsiniz. Bebek battaniyelerini süslemek için, patik modellerinde ön kısma dikebilirsiniz veya bebek hırka yelek gibi örgüler de süslemek amaçlı kullanabilirsiniz. Modelin sarı beyaz ve mor beyaz olarak yapılmış sizlerde istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bu güzel hercai menekşe çiçek motif yapımı modeli için Serap İle El sanatları Youtube kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir