KELEBEKLİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Kelebekli tığ oyası modeli yapımı

Kelebekli tığ oyası modeli yapımı için 2 adet renk ip kullanılmış Mavi ve beyaz renk mavi tonu koyu ama yazmaya modeline tam uyumlu olmuş. Saks mavisi renk aynı renk de ip ile kelebek görüntüsü çok belli etmiş. Sizler de tülbenti hazırladıktan aynı renk tona ton olacak şekilde ip alırsanız tülbente uyumlu olur. Hem ara da çimenlerdeki ve kelebeğin üzerine yapılmış beyaz iple yapılmış çiçek modeli çok uyum yakalamış. Tek renk yazmanız varsa ipinizi alırken mutlaka tülbenti de yanınız da bulundurun.

Aynı ton da olmasına dikkat edin. Renk uyumu çok önemli. Oya modeli yapımına başlamadan önce tığ battısını da yapalım. Modelde tığ battısı için farklı renk de ip tercih edilmiş. Sizler de istediğiniz rengi kullanarak yapabilirsiniz. İpi tülbente sabitleyelim. 3 zincir çekelim 1 kutu ilerleyip batalım. 3 zincir 1 kutu atla bat kapat. 11 zincir çekelim çevirelim 2 kutu atlayıp 3. kutuya girip kapatalım.

1 zincir çekelim çevirelim yuvaya girelim yuvaya 7 adet sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim. Aynı yuvaya girip kapatalım. 7 sık iğne yaparak aşağı inelim. İpi dolayalım 3 zincir çekelim 1 kutu ilerleyip batalım. 3 zincir 1 kutu atla bat kapat. 11 zincir çekelim tülbenti çevirelim 2 kutu atlayıp 3. kutuya girip kapatalım. 1 zincir çekelim çevirelim yuvaya girelim yuvaya 7 adet sık iğne yapalım.

6 zincir çekelim. Aynı yuvaya girip kapatalım. 7 sık iğne yaparak aşağı inelim. Sıra sonuna kadar bu işlemleri tamamlayalım. İsterseniz orta çiçekleri de beraber yapın isterseniz önce 1 sırayı daha sonra üst kısmı tamamlayarak da yapabilirsiniz. Tamamen size bağlı oya modeli yapımını günlük hayatınız için yapabilirsiniz. Yada genç kızlarımızın çeyizi için de yapabilirsiniz. Sizler de hem kullanışlı hem güzel oya modeli yapımı arıyorsanız bu model tam size göre.

Modelin yapımı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Marifet Hazinesi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir