İNCİ BONCUKLU YILDIZ ÇİÇEK OYASI / VİDEOLU ANLATIM

İnci boncuklu yıldız çiçek oyası yapımı, herkese merhabalar oya sever hanımlar bugün de sizlere çok güzel model yapımını paylaşacağız. Yapımı ayrı güzel kendi ayrı güzel oya modeli yapımı. Tek renk yazma üzerine aynı tonlar da ip ile çiçek yapılmış. Çiçek yapın da serum halka kullanılmış hem bu sayede orta kısım daha güzel gözüküyor hem de oya modelin de kolaylık sağlıyor. Çiçek oyasının yapımı üzerine de inci boncuklar eklenmiş.

yıldız çiçek oyası modeli

Modelin inci boncuklu yıldız çiçek oyası yapımı dediğimiz gibi tek renk ip ama aynı renk olmasın derseniz krem tonlarını da kullanabilirsiniz. Genel de bu tülbent modelleri için aynı tonlar da renk ip ile model yapılıyor. Çiçek araların da ufak 3 lü ufak kısımlar da modelin ortaya çıkmasına yardımcı olmuş. Modelin aralarındaki kısmı isterseniz biraz daha fazla yapabilirsiniz.

Tamamen zevkinize göre. Her tülbentte olduğu gibi tığ battısını yapalım. İpe inci boncukları geçirelim İpi sabitleyelim 3 zincir çekelim bir sonraki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım tepede 1 adet pipirik oluşuyor. 3 zincir çekelim bir sonraki kutuya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım aynı şekilde pipirik oluşturuyoruz. Bu şekilde 2 tane oldu 1 tane daha yapalım. Toplam da 3 adet olacak. İsteğe göre fazla yapabilirsiniz. Yandaki kutuya girelim. 9 adet zincir çekelim serum halkayı alalım içine girelim sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim ipi 2 defa tığa dolayalım halkaya tekrar girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 olacak şekilde 4 defa da çıkalım.

Herkesin hayran olduğu çeyizlik oya modeline göz atabilirsiniz: ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

İNCİ BONCUKLU YILDIZ ÇİÇEK OYASI

Serum halkaları hazırlayalım ortaya serum halka kullanıp devam edelim. Bu şekilde yaparak modele devam edelim Boncukları ve serumları kullanarak ilerliyoruz. Çiçek motifi bitince aradaki 3 lü kısımları da yaparak devam ediyoruz. İsterseniz daha sağlıklı anlatım için videoyu izleyelim. Bu güzel anlatım için Marifet Hazinesi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Boncuklu Yıldız Çiçek Oyası Videolu Anlatım

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir