YAKADAN BAŞLAMALI AJUR BEBEK YELEK MODELİ

Yakadan başlamalı ajur bebek yelek modeli

Bebekleriniz için yapabileceğiniz çok şık bir yelek modeli. Yakadan başlamalı ajur bebek yelek modeli yapımı için tek renk ip kullanılmış. Modeli hep erkek hem de kız çocuklarınız için yapabilirsiniz. Cinsiyeti belli olmayan bebekleriniz için yada sevdiklerinize hediye edebileceğiniz güzel bir model. Modelimizin için malzemeler neler? Gelin bir göz atalım.

  • 1 yaş için uygun
  • 3.5 numara şiş
  • 5 adet düğme
  • 1.5 yumak nako elit baby

Modelimizin yapılışı için bu malzemelere gerekli elinde yumuşak bebe yününe de yakınlıkta ipiniz varsa onları da değerlendirebilirsiniz. İsterseniz tek renk yerine rengarenk ip de kullanabilirsiniz. Ama ajurlu modeller de tek renk kullanmak modeli güzelliğini daha çok ortaya çıkarıyor. Modeli yapılışın da 1 yumak dan fazla ip kullanılmış. Yaka kısım için şişimize 80 ilmek atalım.

Üzerine 4 sıra ters örgü örerek devam edelim. 5 sırada da ilik evimizi açalım. İlik kısmını 5 defa açıcaz. 5. sırada ters örgü örmeye devam edelim son beş ilmeğe kadar. 2 ilmeği birden örüp kesme işlemi yapalım. 1 defa ipi dolayalım bu şekilde ilik evini açmış olduk. Kalan ilmekleri de ters örgü olarak örelim. Kurulum için 80 ilmekle başladık. Arka beden ilmek sayısı 24 kollar için 10 ar ilmek ön ilmek sayısı 16 ilmekten oluşacak kenar 7 şer ilmek olacak. Artırma işlemi 1 er ilmek olacak arttırmalar v şeklinde olacak.

Resimde de v şeklin de ajurlarımız ortaya çıkmış. Delikli olan kısımlar da artırma yapılarak devam edilmekte. Ajurları yaparak artırmaya devam ediyoruz en alt kısımda da ters örgü örerek lastik örgü modeli görüntü sağlıyoruz. Daha detaylı ve ayrıntılı anlatım için aşağıdaki videoya göz atalım. Bu güzel model Hamarat Bebek Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

İki renkli yelek model isterseniz çok beğenilen yandan düğmeli iki renkli bebek yelek modelimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Daha farklı modeller için de sitemizde bulunan yelek modellerine bakabilirsiniz. İyi Seyirler.

Kontrol Et

Çimdik Modelli Yelek Yapımı

Gösterişli ve kolay yelek modeli için Çimdik Modelli Yelek Yapımı deneyebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir