IZGARA DESENLİ LİF MODELİ YAPIMI

Izgara desenli lif modeli yapımı

Merhaba hanımlar bugün de sizlere ızgara desenli lif modeli ile karşınızdayız. Lif modeli yapımı için kırmızı ve beyaz ipler tercih edilmiş. İlk olarak beyaz iple başlanarak ortada kırmızı ip ile yapılmış sonuncu sıra da ise beyaz iple bitirmiş. Bu şekilde 4 parça yapıldıktan sonra parçaları bir araya getirip üstten fıstık işlemini yaparak birleştirilmiş.

Daha sonra da kenar oyası yapılarak lif modeli yapımı bitirilmiş. Şimdi şöyle kısaca Izgara desenli lif modeli yapımı bakalım. Model için beyaz iple 3 tane zincir çekelim orta zincire batarak fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım. Bu şekilde tepelere batarak fıstık yapalım. Toplam da 8 adet fıstık olana kadar devam edelim.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmayalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tekrar tepeye 1 fıstık yapalım kapatmayalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Sıra sonuna gelince tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım bu şekilde bitiş kısmında artırma yapmış olduk. 1 zincir çekelim çevirelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 karşıya 1 fıstık yapalım hepsini kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmayalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

1 zincir çekelim tekrar tepeye 1 fıstık yapalım kapatmayalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini kapatalım sonuna gelince tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım bu şekilde bitiş kısmında artırma yapmış olduk. Bu şekilde devam edelim devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel lif modeli yapımı için Örgü Modelleri Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir