PEMBE ŞEKER KARE LİF MODELİ / VİDEOLU ANLATIM

Merhaba hanımlar pembe şeker kare lif modeli yapımı için 2 adet lif ipi biri beyaz biri adından da anlaşılacağı gibi pembe ve 2 numara tığ üzerindeki puf çiçek örgü modeli detayını dikmek için de iğneye ve normal dikiş ipine ihtiyacımız var.

PEMBE ŞEKER KARE LİF MODELİ

Pembe Şeker Kare Lif Modeli Yapımı

Lif modeli yapımına orta kısımdaki pembe renkle yapılan göbekten başlanılmış. Belirli bir sıraya yanı kenarlar eşit olana kadar kutu tekniği ile ilerlenmiş. Kare görünüm sağlandıktan sonra 2 sıra üzerine yine kutu tekniği ile devam edilmiş. 2 sıra yapıldıktan sonra aynı şekilde ip değişimi yaparak yine kutu tekniği ile fıstık yapıp ilerlenilmiş. İstenilen boyuta gelince tabi sizler mutlaka el ayarınızı dikkate alın istediğiniz boyuta ulaşınca kenar oyasına geçilmiş.

Farklı modeldeki kare lif modelimize de göz atabilirsiniz: İKİ RENKLİ KARE LİF MODELİ YAPIMI

İlk başlangıç için 3 adet zincir çekip halka şeklini verelim. Orta zincire batıp 1 adet fıstık yapalım kapatıp 1 zincir çekip üzerine 1 fıstık yapalım kapatalım. Bu şekilde üst üste fıstıkları yaparak devam edelim. Toplamda 11 adet kapalı fıstık olacak. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmayalım 3. fıstık dibine batalım 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık sıradaki fıstık dibine batalım fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Sıra sonuna gelince modeli çevirip aynı şekilde devam edelim toplamda 10 tane kutu oluşacak. 10 kutu olduğu için her taraftan bakıldığın da 10 adet kutu olacak.

kare lif modeli

İpi kopartalım diğer renge geçelim. Orta kısımdan başlayalım 1 zincir çekelim. Tepeye 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım ikisini aynı anda kapatalım. Aralarda 1 zincir çekelim. Bu şekilde ilerleyelim. Orta kısma gelince 4 köşede bu işlemi uygulayalım. Hem artırma hem de köşelerde büzüşme olmaması için. Bu şekilde 2 sıra devam. Daha sonra 2 sırada aynı şekilde pembe iple devam ediyoruz. Toplam 14 sıra olacak en son da kenar oyasını yaparak modeli bitirelim. Dilerseniz videoyu izleyerek yapabilirsiniz. Bu güzel model Örgü Modelleri Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kare Lif Modeli Videolu Anlatım

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir