RENKLERİN UYUMU İKİ RENKLİ LİF MODELİ

Renklerin uyumu iki renkli lif modeli

Tam çeyizlik yapacağınız renklerin uyumu iki renkli lif modeli yapımı ile karşınızdayız. Lif modeli yapımı için kiremit rengi beyaz renkli ip tercih edilmiş iplerin uyumu gerçekten çok yakışmış. Lif modeli yapımını bebek battaniye modelin de kullanabilirsiniz. Eminim battaniye örgü modeli yapımı için de çok uyumlu olacak. Sadece battaniye olarak değil de şal olarak yapabilirsiniz.

Kış ayların da çok üşüyen hanımlar diz ağrıları olan hanımlar sizler de bu modeli yapabilirsiniz. Modelin yapımı için iki farklı renk kullanılmış. 2 numara tığ ile örülmüş her sırada ip değişimi yapılmış. Modelin yapımı için ilk olarak 3 zincir çekelim ilk zincire batarak kapatalım. Ortaya 1 adet fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekip tereye 1 fıstık yapıp kapatalım.

Bu şekilde devam edelim. Toplam da 20 tane fıstık yapalım. Bu yaptığımız kısım taban kısmı olacak. Yaparken el ayarına göre mutlaka ayarlayın. Beyaz iple 1 zincir çekelim sabitleyelim. 4 zincir çekelim aynı yere batalım 3 defa da çıkalım. 2 fıstık arasına batalım 3 defada çıkacağımız tırabzan yapalım. Aynı yere 4 tane 3 defada çıkacağımız tırabzan yapalım.

Arada 1 zincir çekelim diğer fıstık arasına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim 3 defa da çıkacağımız 4 tane tırabzan yapalım. Daha sonra 1 zincir çekelim 2 fıstık arasına batalım 3 defada çıkacağımız tırabzan yapalım. Aynı yere 4 tane 3 defada çıkacağımız tırabzan yapalım. Arada 1 zincir çekelim diğer fıstık arasına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim 3 defa da çıkacağımız 4 tane tırabzan yapalım. Sırayı bu şekilde tamamlayalım diğer sırada yine fıstık yaparak devam edelim. Toplam da 17 sıra olana kadar devam edelim. Kenar oya modeli yapımı için de fıstıkla da çevrilenmiş siz de istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel lif modeli yapımı model için Örgü Modeli Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir