MASA ÖRTÜSÜ VİTRİN TAKIMI DANTEL MODELİ

Masa örtüsü vitrin takımı dantel modeli

Tam takım olsun hem şık olsun isterseniz masa örtüsü vitrin takımı dantel modeli yapabilirsiniz. Tekli olarak yapabilirsiniz isterseniz takım olarak da yapıp kullanabilirsiniz. Şömen tablo zigon sehpa istediğiniz mobilya üzeri için yapıp kullanabilirsiniz.

Başlangıç için sihirli halka yapıp 1 zincir çekelim sabitleyelim. 5 zincir çekelim yuvaya tırabzan yapalım 3 zincir çekelim yuvaya 2li tırabzan yapalım bu şekilde yuvayı dolduralım toplam 6 tane yuva olacak. 3 zincir çekelim ilk çektiğimiz 5 zincir üzerine sabitleyelim.

Yuvaya içine girelim 2 zincir çekelim yuvaya girelim 3 defa çıkacağımız tırabzan yapalım. 1 defa dolayalım yuvanın içine 3 defada çıktığımız tırabzan yapalım bu şekilde 3 tırabzan yapalım. 2 zincir çekelim yuvaya batıp sık iğne ile sabitleyelim. 2 zincir çekelim yuvaya girelim 3 defa çıkacağımız tırabzan yapalım. 1 defa dolayalım yuvanın içine 3 defada çıktığımız tırabzan yapalım bu şekilde 3 tırabzan yapalım.

2 zincir çekelim yuvaya batıp sık iğne ile sabitleyelim. Aynı şekilde 2 zincir çekelim yuvaya girelim 3 defa çıkacağımız tırabzan yapalım. 1 defa dolayalım yuvanın içine 3 defada çıktığımız tırabzan yapalım bu şekilde 3 tırabzan yapalım. 2 zincir çekelim yuvaya batıp sık iğne ile sabitleyelim.2 zincir çekelim yuvaya girelim 3 defa çıkacağımız tırabzan yapalım. 1 defa dolayalım yuvanın içine 3 defada çıktığımız tırabzan yapalım bu şekilde 3 tırabzan yapalım. 2 zincir çekelim yuvaya batıp sık iğne ile sabitleyelim.

Bu şekilde zincir içlerini dolduralım sıra sonuna kadar. 5 zincir çekelim diğer tarafı çevirelim 1. yaprağın köşesine sık iğne ile kilitleyelim. 5 zincir çekelim arka kısımdaki sol tarafa yaprağın köşesine sık iğne ile kapatalım. Bu şekilde motifin etrafını tamamlayalım. İlmeği genişletelim zincir kısmına batarak ilmekler çıkartalım. 4 ilmek olacak. Bu işlemi yaparken ister tığı uzatarak yapın isterseniz dondurma çubuğu yardımı ile de yapabilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için videoyu izleyebilirsiniz. Yapımı için Serap İle Elsanatları Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

BİR GÜNDE BİTECEK EN KOLAY OYA MODELİ

Bir Günde bitecek en kolay oya modeli Şık ve gösterişli model arıyorsanız bir günde bitecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir