ÇITI PITI FISTIKLI OYA MODELİ YAPIMI

Çıtı pıtı fıstıklı oya modeli yapımı

Bugünde çıtı pıtı fıstıklı oya modeli yapımı deneyelim. Küçük oya modeli arıyorsanız işte aradığınız model. Oya modeli yapımında tığ battısı yapıldıktan sonra üzerine yeşil iple 1 sıra geçildikten sonra bir beyaz bir mavi iplerle motif çiçekler yapılmış. Bu güzel modeli yapmayan kalmasın. Başlangıç kısmı için 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım sıradaki kutucuğa girelim 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çeklim araya girip kapatalım.

1 tane pimpirik olutu. 1 zincir çekelim sıradaki kutuya kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki kutuya girelim 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girip kapatalım. Bu şekilde 5 tane yapalım. 3 defa dolayalım 2. kutuya girelim. 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

2 zincir çekelim yuvaya girelim 2 ve 2 de çıkalım. 2defa dolayalım 2 ve 2 ve 2 de çıkalım.. 2 üstü alalım 1 ve 2 ve 2 ve 2de çıkalım. 3 zincir çekelim son tırabzana sabitleyelim. Aşağı inerek 6 tane sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 2 zincir çekelim 1 defa tığa dolayalım yaptığımız yapraktan yapalım. 1 ipi tığa defa dolayalım sıradaki kutucuğa girelim 2 ve 2 de çıkalım.

4 zincir çeklim araya girip kapatalım. 1 tane pimpirik olutu. 1 zincir çekelim sıradaki kutuya kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki kutuya girelim 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girip kapatalım. Aşağı inerek 6 tane sık iğne yapalım.

Tığ battıya girelim kapatalım. 1 zincir çekelim sıradaki kutuya kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki kutuya girelim 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girip kapatalım. Bu şekilde 5 tane yapalım. 3 defa dolayalım 2. kutuya girelim.

1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Bu şekilde yaprakları tamamlayalım. Daha sonra bu güzel oya modeli yapımının devamı için Marifet Hazinesi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir