İKİ RENKLİ ÇİZGİLİ LİF MODELİ VİDEOLU ANLATIM

Kolay ve gösterişli lif modeli arayanlar bu model tam size göre. Paylaşım da iki renkli çizgili lif modeli videolu anlatım için 2 ip kullanılmış sizler farklı olsun derseniz her sırada değişik ip kullanabilirsiniz. Modeli yapında iki adet lif ipi kullanılmış ve ipin ayarına göre tığ videodaki anlatımda 2 numara tığ ile yapılmış.

Modelin başlangıcında krem iple başlayarak 100 adet zincir çekelim. Yine aynı iple devam ederek zincir çekip 4. zincire batıp 3 adet trabzan yapıyoruz. Arda 1 tane zincir çekip aynı şekilde başlangıç da yaptığımız gibi zincir çekip trabzan yaparak devam ediyoruz. Sura sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Toplam da 28 tane 3 lü trabzan yapalım fazla gelen zincirleri keselim. Diğer renge geçelim ipi sabitleyelim. 4 defa dolayarak fıstık yapalım ama yaptığımız fıstığı kapatmayalım diğer sıradaki boşluğa girip yine 4 defa dolayıp hepsini birden kapattığımız fıstık yapalım. 4 defa dolayarak fıstık yapalım ama yaptığımız fıstığı kapatmayalım diğer sıradaki boşluğa girip yine 4 defa dolayıp hepsini birden kapattığımız fıstık yapalım.

4 defa dolayarak fıstık yapalım ama yaptığımız fıstığı kapatmayalım diğer sıradaki boşluğa girip yine 4 defa dolayıp hepsini birden kapattığımız fıstık yapalım. Aralar da 4 adet zincir çekelim aynı boşluğa batıp fıstık yapıp açık bırakıyoruz sıradaki boşluğa yaparken ikisini birden kapatalım. Diğer renge geçelim ipi sabitleyelim. 4 defa dolayarak fıstık yapalım ama yaptığımız fıstığı kapatmayalım diğer sıradaki boşluğa girip yine 4 defa dolayıp hepsini birden kapattığımız fıstık yapalım. 4 defa dolayarak fıstık yapalım ama yaptığımız fıstığı kapatmayalım diğer sıradaki boşluğa girip yine 4 defa dolayıp hepsini birden kapattığımız fıstık yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Sıra sonuna gelince yine ip değişimi yapalım. Başlan da yaptığımız gibi aynı şekilde fıstıkları yaparak sıraları tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar. Daha sonra istediğimiz kenar oyasını yaparak devam edelim. İsterseniz videoya bakarak da devam edebilirsiniz. Bu güzel model için Örgü Modelleri Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir