TAM ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Tam çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı

İster çeyizlik ister kendiniz için yapıp kullanabileceğiniz tam çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı deneyebilirsiniz. Tek renk olarak da çok şık görünüme sahip. İlk olarak kutucuk yaparak başlayalım. 2 zincir 3. zincire batarak kutucuk yapalım. İstediğimiz boyuta göre.

3 zincir çekelim kutunun içine girip tırabzan yapalım 3 tırabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yuvaya girelim 3 tırabzan yapalım. 8 tane zincir çekelim 4. kutuya sık iğne ile batalım 15 tane zincir çekip aynı kutuya batıp sık iğne ile sabitleyelim. Tığın başını alalım 8 tane zincir çekelim 4. kutuya 3 tırabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yuvaya girelim 3 tırabzan yapalım.

8 tane zincir çekelim 4. kutuya sık iğne ile batalım 15 tane zincir çekip aynı kutuya batıp sık iğne ile sabitleyelim. Tığın başını alalım 8 tane zincir çekelim 4. kutuya 3 tırabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yuvaya girelim 3 tırabzan yapalım. 1 defa dolayalım 8 tane zincir çekelim 4. kutuya sık iğne ile batalım 15 tane zincir çekip aynı kutuya sık iğne ile sabitleyelim.

Tığın başını alalım 8 zincir çekelim 4. kutuya 3 tırabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yuvaya girelim 3 tırabzan yapalım. 8 tane zincir çekelim 4. kutuya sık iğne ile batalım 15 tane zincir çekip aynı kutuya batıp sık iğne ile sabitleyelim. Tığın başını alalım 8 zincir çekelim 4. kutuya 3 tırabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yuvaya girelim 3 tırabzan yapalım.

8 tane zincir çekelim 4. kutuya sık iğne ile batalım 15 zincir çekip aynı kutuya batıp sık iğne ile sabitleyelim. Tığın başını alalım 8 tane çekelim 4. kutuya 3 tırabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yuvaya girelim 3 tırabzan yapalım. Kutudan sonra ikinci sıra bu şekilde devam edelim. Sıra sonuna kadar daha sonra üst kısmını yapalım. bu güzel dantel modeli için Serap ile elsanatları Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir