ORTADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ KARE LİF MODELİ

Ortadan başlamalı iki renkli kare lif modeli

Ortadan başlamalı iki renkli kare lif modeli yapımı için iki renkli lif ipi ve 2 numara tığımızı hazırlayarak başlıyoruz. Kolay model arayan hanımlar bu model tam size göre. Çeyizleriniz için yapabileceğiniz isterseniz de günlük hayatınızda yapıp kullanabileceğiniz lif modeli yapımı. Modelin yapımı için tekli olarak yapabilirsiniz isterseniz de yuvarlak, uzun, kese, şeklini de yaparak takım haline getirebilirsiniz. Lif yapımı için de her sıra da farklı renk kullanabilirsiniz. İlk olarak renkli ipimizle 8 adet zincir çekerek başlıyoruz. Çektiğimiz zincirle halka oluşturuyoruz.

Tomurcuklarımızı oluşturduktan sonra renkli ipi kopartıyoruz. Diğer renkle devam ediyoruz. Aralarda zincir sayısını kendi el ayarınıza göre ayarlayın ilk sıradan itibaren birer zincir çekip aralara birer fıstık yaparak kapatıyoruz. İl sırada bir fıstık yapıp kapatırken üst sıraya geçince fıstık sayısını fazlalaştırıyoruz.

Üçüncü sırada yine renk değişimi yaparak devam ediyoruz. Bir zincir çekiyoruz ipi sabitliyoruz. Alt kısımlarda yaptığımız gibi fıstıklara devam ediyoruz. Bir tomurcuk bir zincir ikili olan tomurcuklara iki adet fıstık yaparak devam ediyoruz. Her sırada fıstık sayımızı artırıyoruz. Eğer eliniz sıkı ise zincir kısmını da artırma yapabilirsiniz. Bir zincir çekiyoruz ipi sabitliyoruz. Alt kısımlarda yaptığımız gibi fıstıklara devam ediyoruz. Bir tomurcuk bir zincir ikili olan tomurcuklara iki adet fıstık yaparak devam ediyoruz. Her sırada fıstık sayımızı artırıyoruz. Eğer eliniz sıkı ise zincir kısmını da artırma yapabilirsiniz.

Bir zincir çekiyoruz ipi sabitliyoruz. Alt kısımlarda yaptığımız gibi fıstıklara devam ediyoruz. Bir tomurcuk bir zincir ikili olan tomurcuklara iki adet fıstık yaparak devam ediyoruz. Her sırada fıstık sayımızı artırıyoruz. Eğer eliniz sıkı ise zincir kısmını da artırma yapabilirsiniz. Eğer sıkı değil ise aynı ayarda devam edebilirsiniz. Modelimiz büyüdükçe kendini ortaya çıkartan çok kolay ve şık duran bir model hiç sıkılmadan yapabilirsiniz. İstediğiniz boyuta gelince kenar oyası için fıstık yapıp 4 zincir çekip fıstık başına sabitliyelim. Bu şekilde tercihe göre üç veya dörtlü kirpik yapabilirsiniz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir