GÜNEŞ DİLİ TIĞ OYASI YAPIMI

Güneş dili tığ oyası yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çok şık güneş dili tığ oyası yapımı ile karşınızdayız. Oya modeli yapımı için beyaz renk ip dışında 3 farklı renkler de ip terçih edilmiş. Sizler isterseniz her motife farklı renkle yapıp değişik modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Yazma düz renk tercih edilmiş üzerine aynı renkte ip ile tığ battıyı yaparak renklerin tona ton oluşumu sade ve şık görüntü ortaya çıkarmış. Yine düz renk ile üst kısma da modelin orta kısmını yaptıktan sonra üzerine renkli iplerle motifler yapılmış. Modelin başlangıcı için ilk olarak tığ battısını yapalım.

Daha sonra 3 zincir çekelim 2 defa dolayıp 4. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 1 zincir çekelim tırabzan altında tığı geçirelim ilmek alalım aynı şekilde ilmek çıkaralım 6 tane ilmek olacak. İlmekleri 2 şer 2 şer çekelim. 1 zincir çekelim toplamış olduğumuz ilmeklerin arasından girerek ilmek çıkartalım yine toplam da 6 adet ilmek olacak. Tığın başını alalım 2 şer olacak şekilde ilmekleri çekelim. 6 tane zincir çekelim ilk başa kapatalım. Her boşluğa 1 sık iğne yaparak aşağı inelim. 3 zincir çekelim 2 defa dolayıp 4. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

1 zincir çekelim tırabzan altında tığı geçirelim ilmek alalım aynı şekilde ilmek çıkaralım 6 tane ilmek olacak. İlmekleri 2 şer 2 şer de çekelim. 1 zincir çekelim toplamış olduğumuz ilmeklerin arasından girerek ilmek çıkartalım yine toplam da 6 adet ilmek olacak. Tığın başını alalım 2 şer olacak şekilde ilmekleri çekelim. 6 tane zincir çekelim ilk başa kapatalım. Her boşluğa 1 sık iğne yaparak aşağı inelim. Yazmanın etrafını bu şekilde yaparak ilerleyelim. Daha sonra renkli iplerle motifli kısımlara geçiş yapıyoruz. Modelin devamı ve daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel oya modeli yapımı için Oya Evi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir