BEŞ YAPRAKLI MOTİF OYA MODELİ YAPIMI

Beş yapraklı motif oya modeli yapımı

Tülbentleriniz hazırsa beş yapraklı motif oya modeli yapımı modelini deneyebilirsiniz. Her motife farklı renk uyarlanmış. Gri, kırmızı, sarı, olarak motiflere güzel model ortaya çıkmış sizler de eviniz de olan ipleri değerlendirmek için yapabilirsiniz.

İsterseniz beyaz renk yaparak mevlüt örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Modelin yapımı için ilk olarak tığ battısına yapalım. İpi tığ battıya sabitleyelim. 1 tane örümcek yapalım 2 defa dolayalım 4. tığ battıya önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım ardan girelim 2 ve 2 de çekelim.

1 defa dolayalım araya girelim 2 ve 2 çekelim bu şekilde 2 li tırabzan yapalım 1 defa dolayalım ardan girelim 2 ve 2 de çekelim. 1 defa dolayalım araya girelim 2 ve 2 çekelim Toplam da 10 adet tırabzan yapalım sık iğne ile sabitleyelim.

Dibin de 1 zincir çekelim. 1 tane örümcek yapalım 2 defa dolayalım 4. tığ battıya önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım ardan girelim 2 ve 2 de çekelim. 1 defa dolayalım ardan girelim 2 ve 2 de çekelim. 1 defa dolayalım araya girelim 2 ve 2 çekelim1 defa dolayalım araya girelim 2 ve 2 çekelim bu şekilde 2 li tırabzan yapalım. Toplam da 10 adet tırabzan yapalım sık iğne ile sabitleyelim. Dibinde 1 zincir çekelim.

Aynı şekilde 1 tane örümcek yapalım 2 defa dolayalım 4. tığ battıya önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 2 de çekelim. 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım ardan girelim 2 ve 2 de çekelim. Bu şekilde alt kısımdaki köprüyü tamamlayalım. Daha sonra üzerine motifleri yaparak tamamlayalım. Modelin devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel oya modeli yapımı için Oya Evi Youtube Kanalına teşekkür ederiz. Daha güzel oya modeli yapımı için takipte kalın.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir