SARI ÇİÇEK SIRALI TIĞ OYA MODELİ

Sarı çiçek sıralı tığ oya modeli ile karşınızdayız. Tek renk yazma üzerine uygulanmış çok şık oya modeli. İlk olarak tülbentin tığ battısını da yapıyoruz. Daha sonra sarı çiçekleri de yapıyoruz. Sarı iple 1 zincir çekelim serum halkanın içerisine girip 5 zincir çekip halkanın içine sık iğne ile kapatalım. 5 zincir çek halkanın içine gir sık iğne ile kapat bu şekilde devam edelim. Bu şekilde 10 tane pimpirik olacak. 1 zincir çekip ip kopartalım. Bu şekilde ortalama 170 adet motif yeterli olacaktır. Bu şekilde motifleri tamamlayalım. Daha sonra tülbentin kutucuğuna girip sabitleyelim 5 zincir çekelim yapmış olduğunuz sarı motifin ön kısmından ortadan girip sabitleyelim. Tekrar 5 zincir çekip 2 kutu atlayıp 3. kutuya girip kapatalım.

Sarı motifleri bu şekilde eklenecek. 4 zincir çekelim ipi 2 defa dolayıp 2 kutu atlayıp 3. kutuya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 6 zincir çekip yazmayı çevirelim sarı motifi 3. pipiriği atlayıp 4. pipiriğe gireli zincir çekip zincirin içini doldurarak kapatalım. 2 zincir çek kapat 2 zincir çek kapat bu şekilde dolduralım. 6 defa tekrar edelim. Sık iğne yaparak aşağı inelim. Aynı kutuya girip kapatalım. 5 zincir çekelim yapmış olduğunuz sarı motifin ön kısmından ortadan girip sabitleyelim.

Aynı şekilde tekrar 5 zincir çekip 2 kutu atlayıp 3. kutuya girip kapatalım. Sarı motifleri bu şekilde eklenecek. 4 zincir çekelim ipi 2 defa dolayıp 2 kutu atlayıp 3. kutuya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 6 zincir çekip yazmayı çevirelim sarı motifi 3. pipirik atlayıp sonra 4. pipiriğe gireli zincir çekip zincirin içini doldurarak kapatalım. 2 zincir çek kapat 2 zincir çek kapat bu şekilde dolduralım. 6 defa tekrar edelim. Sık iğne yaparak aşağı inelim. Aynı kutuya girip kapatalım. Bu şekilde yazmayı tamamlayalım. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Marifet Hazinesi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir