DANTEL GÖRÜNÜMLÜ BOT PATİK YAPIMI

Dantel görünümlü bot patik yapımı

Merhaba hanımlar bugün de sizlere dantel görünümlü bot patik yapımı paylaşacağız. Gelin çeyizleriniz için çok şık patik modeli yapımı. Modelin yapımı için tek renk ip tercih edilmiş ipin kalınlığına göre tığ ile yapılmış. Bilek kısmından sonra dantel görünüm için su taşı örgü modeli ile kirpik örgü modeli yapılmış. İlk olarak patik ucunu yapmaya başlayalım. 46 tırabzan olana kadar artıralım. Belirli sıraya da gelene kadar aynı şekilde tırabzanla devam edelim.

32 sıra olana kadar yapılmış. Ayırma işlemi yaptıktan sonra da topuk kısmını yapalım. Boğaz kısmına gelince sıradaki yuvaya 2 tane daha tırabzan yapalım diğer yuvaya geçelim 2 tırabzan şeklin de devam edelim. 1 sıra bu şekilde de yapalım. 3 zincir çekelim 4. tırabzan tepesine batalım tırabzan yapalım aynı yere 1 tırabzan daha yapalım toplam da aynı yere 6 adet tırabzan yapalım. 3 zincir çekelim  alalım 4. tırabzan başına sık iğne ile sabitleyelim. 3 zincir çekelim 4. tırabzan tepesine batalım tırabzan yapalım aynı yere 1 tırabzan daha yapalım toplam da aynı yere 6 adet tırabzan yapalım. 3 zincir çekelim  alalım 4. tırabzan başına sık iğne ile sabitleyelim.

Tığın başını alalım 3 zincir çekelim 4. tırabzan tepesine batalım tırabzan yapalım aynı yere 1 tırabzan daha yapalım toplam da aynı yere 6 adet tırabzan yapalım. 3 zincir çekelim  alalım 4. tırabzan başına sık iğne ile sabitleyelim. Bu şekilde etrafı tamamlayalım. İlk tırabzana batalım tırabzan yapalım 3 zincir çekelim dibine batalım. Yan da  yere batalım tırabzan yapalım 3 zincir çekelim araya girip kapatalım. Başını alalım yandaki tırabzan tepesine batalım tırabzan yapalım 3 zincir çekelim sık iğne ile yapalım kirpik oluşturalım. Sıradaki tırabzana batalım tırabzan yapalım 3 zincir çekelim dibine batalım. Sıradaki tırabzana batarak tırabzan yapalım 3 zincir çekelim sık iğne ile yapalım kirpik oluşturalım. Devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Knitting Crochet Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir