ARTAN İPLERLE YAPABİLECEĞİNİZ LİF MODELİ

Artan iplerle yapabileceğiniz lif modeli

Merhaba hanımlar sizlerin de evinizde fazla ip varsa artan iplerle yapabileceğiniz lif modeli deneyebilirsiniz. Lif modelleri çok yapan arkadaşlarımız lif ipleri artmaktadır. Lif iplerini değerlendire bileceğimiz ve kenar oyasına gerek kalmadan yapabileceğimiz rengarenk lif modeli. Örmesi çok kolay ve gerçekten çok şık ve zarif duran bir örgü modeli. İster bebek örgüleri ister yetişkin örgülerinde,  atkılara berelere bu modeli uygulayabilirsiniz. Bebek battaniye olarak yapmayı düşünürseniz cinsiyeti belli ise açık mavi veya açık pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. İsterseniz hem kız hem de erkek bebeklere uygun olan renkleri de deneyebilirsiniz.

Lif modeli yapımı için ilk olarak 3 zincir çekelim çok sıkı olmayan. Orta zincire batalım fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye batarak fıstık yapalım kapatalım. Fıstıkları ipin doygunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. Fıstık yapmaya devam edelim toplam da 18 fıstık olana kadar devam edelim. Farklı renkler le toplam da 13 fıstık dilimi yapalım. Beyaz ip alalım 1 zincir çekelim fıstık dilimi alalım tepeye batalım 3 zincir çekelim sık iğne ile sabitleyelim. 6 zincir çekelim sıradaki fıstık arasına sabitleyelim. 6 zincir diğer fıstık arasına gir kapat bu şekilde devam edelim.

Diğer başa gelene kadar devam edelim. 1 zincir çekelim ipi kopartalım. Başka dilim alalım tepeye batalım kapatalım. 3 zincir çekelim aynı yere bat kapa. 3 zincir çekelim diğer dilimdeki zincir yuvasına batalım kapatalım. 3 zincir çekelim diğer dilim zincir yuvasına batalım. 3 zincir çekelim mavili olan dilime batalım kapatalım. 3 zincir çekelim sarılı olan zincirli kısma batalım kapatalım. Başını alalım 3 zincir çekelim diğer dilimdeki zincir yuvasına batalım kapatalım. 3 zincir çekelim diğer dilim zincir yuvasına batalım. 3 zincir çekelim mavili olan dilime batalım kapatalım. 3 zincir çekelim sarılı olan zincirli kısma batalım kapatalım. Bu şekilde bütün dilimleri birleştirerek tamamlayalım. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Lif Modelleri Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir