SELANİK MODELİ İLE BEBEK YELEK YAPIMI

Selanik modeli ile bebek yelek modeli yapımı da selanik modeli ile bebek yelek yapımı deneyebilirsiniz. 5 renk kullanılmış sizler de eviniz de olan ipleri değerlendirmek için yapabilirsiniz. Nako elit baby ip tercih edilmiş. 1 yaş için uygundur. Modelin başlangıcı için şişimize 72 ilmek atalım 4 diş haroşa örelim. Baştan 3 ilmeği 1 defa dolayalım 2 ilmeği biden alalım kalan ilmeklerin hepsini haroşa örelim.

Sırasıyla 7 ilmeği haroşa örelim ipi arkaya alalım ipi dolayalım 2 ilmek düz örelim 1 defa dola 2 ilmek düz örelim sıra sonuna kadar devam edelim. İlk ilmeği örmeden alalım 7 ilmek haroşa örelim. 2 ilmek ters örelim dolayarak artırma yaptıklarımızı düz örgü olarak örelim.

1 ilmek düz 2 ilmek ters 1 ilmek düz örgü örelim 7 ilmeği haroşa örelim ipi arkaya alalım ipi dolayalım 2 ilmek düz örelim 1 defa dola 2 ilmek düz örelim sıra sonuna kadar devam edelim. İlk ilmeği örmeden alalım 7 ilmek haroşa örelim. 2 ilmek düz örgü 1 ilmek ters örelim 2 ilmek düz bu şekilde 5 diş olarak devam edelim.

7 ilmeği beyaz iple haroşa örelim diğer ipe geçelim bütün ilmekleri haroşa olarak örelim yan patları beyaz olarak devam edelim. Diğer tarafa geçince 7 ilmek örelim beyaz iple diğer renkle 3 diş haroşa olana kadar örelim.

İlginizi Çekebilir: Karnabahar Modeli İle Matmazel Hırka Yapımı

selanik modeli yelek

Beyaz renkle devam edelim. 7 ilmek haroşa örelim. 2 ilmek düz örgü 1 ilmek ters örelim 2 ilmek düz bu şekilde 5 diş olarak devam edelim. 7 ilmeği beyaz iple haroşa örelim diğer ipe geçelim bütün ilmekleri haroşa olarak örelim yan patları beyaz olarak devam edelim.

SELANİK MODELİ İLE BEBEK YELEK YAPIMI

Diğer tarafa geçince 7 ilmek örelim beyaz iple diğer renkle 3 diş haroşa olana kadar örelim. Beyaz renkle devam edelim. 7 ilmek haroşa örelim. Yelek modeli yapımı daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Hamarat Bebek Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Selanik Modeli ile Bebek Yelek Yapımı Videosu

Kontrol Et

Çimdik Modelli Yelek Yapımı

Gösterişli ve kolay yelek modeli için Çimdik Modelli Yelek Yapımı deneyebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir