YAPRAK DÖKÜMÜ ÖRGÜ YELEK MODELİ

Yaprak dökümü örgü yelek modeli

Hem güzel olsun hem de yapımı zevkli olsun diyorsanız yaprak dökümü örgü yelek modeli ile karşınızdayız. Sevdikleriniz için yapabileceğiniz çok şık duran yelek modeli.. Bu modelde hemen örnek uygulanmamış ön yan kısmı ve alt uç kısmını da düz örgü olarak örülmüş.

Şişimize ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım. 1 ters 1 düz örgü modeli olarak örgü modelimizin yapımına geçiyoruz. Arka kısma gelince düz örgü olanı düz örgü ters örgüleri ters örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğerini ters örgü olarak örelim. Sıradaki düz ilmeği ilmek içinden değil bir alttan girip düz örgü olarak örelim.

Ters ilmeği aynı şekilde örelim düz örgüyü bir alttan girerek örelim. Her ön yüzde bu şekilde örelim. Diğer tarafta ters olanları ters düz örgüleri düz olarak örelim. 4 tane düz ilmek örelim 3 tane ters ilmek örelim sıradaki düz ilmeği alttan girerek örelim. 3 tane ters örgü örelim 7 düz tane ilmeği alttan girerek düz örgü örelim. Aradaki ters ilmekleri ters örgü olarak örelim.

Aynı şekilde 3 tane ters ilmek örelim Diğer tarafa gelince ters ilmekleri ters örgü modeli olarak da örelim düz olanları düz örgü modeli olarak örelim. Düz örgü olanları alttan girmeden düz örgü olarak örelim.

Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Ön kısma gelince kenar ilmekleri örelim. 4 tane düz ilmek örelim 3 tane ters ilmek örelim sıradaki düz ilmeği alttan girerek örelim. 3 tane ters örgü örelim 7 düz tane ilmeği alttan girerek düz örgü örelim. Aradaki ters ilmekleri ters örgü olarak örelim. Aynı şekilde 3 tane ters ilmek örelim sıradaki düz ilmeği alttan girerek örelim. 3 tane ters örgü örelim 7 düz tane ilmeği alttan girerek düz örgü örelim. Aradaki ters ilmekleri ters örgü olarak örelim. Devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel yaprak dökümü örgü modeli yapımı için Fikir Sepeti Örgü Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir