İKİ RENKLİ KARE LİF MODELİ YAPIMI

İki renkli kare lif modeli yapımı

Kolay model olsun hem de gösterişli olsun diyorsanız iki renkli kare lif modeli yapımı tam da sizlere göre. Lif modeli yapımı için 2 renk ip kullanılmış sarı ve beyaz ip kullanılmış 2 numara tığ ile örülmüş. Beyaz iple 3 zincir çekelim. İlmeği genişletip orta zincire batarak 1 adet fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekip 1 fıstık daha yapalım. Bu şekilde tepelere fıstık yapalım.

Toplam da 15 adet fıstık olacak. 1 zincir çekelim fıstık yapalım kapatmadan sıradaki fıstık yapalım kapatmadan diğer fıstık arasına girelim 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım 3 ünü birden kapatalım. Bu sırada fıstıkları 3 lü olarak kapatıyoruz.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım 3 ünü birden kapatalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim. Diğer tarafa geçelim sarı ipe geçelim 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 ıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım

Daha sonra 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 ıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Bu sırda fıstıkları 2 li olarak kapatıyoruz. Sıra sonuna gelip çevirelim. 1 zincir çekelim fıstık yapalım kapatmadan sıradaki fıstık yapalım kapatmadan diğer fıstık arasına girelim 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim fıstık yapalım kapatmadan sıradaki fıstık yapalım kapatmadan diğer fıstık arasına girelim 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim. Bu şekilde 1 sıra 1 beyaz iple devam edelim belirli sıraya gelene kadar. Daha sonra etrafına dönerek lif modeli yapımını tamamlıyoruz. Dilerseniz lif modeli yapımı devamı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel modeli Örgü Modelleri Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir