SALYANGOZ HELEZON DANTEL MODELİ

Salyangoz helezon dantel modeli

Değişik ve zarif model arayanlar salyangoz helezon dantel modeli tam sizlere. Modeli istediğiniz boyutta yapıp mobilya üzeri için kullanabilirsiniz. İlk olarak 8 tane zincir çekelim. İlk zincire batarak yuva oluşturalım. 1 zincir çekelim başını alıp halkanın içine yalancı sık iğne yapalım.

Toplam da 24 tane yapalım. İpi sabitleyelim. 5 zincir çekelim 1 defa dolayalım 2. sık iğne üzerine batalım. 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım 1 atlayıp diğerine batalım 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım 1 atlayıp diğerine batalım

3 zincir 2. batalım 3 de çıkalım. 4c zincir 1 defa dolayalım 2. batalı. 4 zincir 2. batalım 3 e çıkalım. 5 zincir 2 batalım 4 defada çıkalım. 5 zincir tepeye 2 saralım 2. batalım 4 defada çekelim 6 zincir çekelim 5 defa da çekelim. Bu sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim çevirelim.

Zincir yuvasına girelim 8 tırabzan yapalım tepeye de 1 tırabzan yapalım diğerine 6 tırabzan yapalım tepeye tırabzan yapalım isterseniz zincir boşluklarını doldururken alabildiği kadar yapabilirsiniz. Sıra sonun kadar zincirleri dolduralım.

3 defa dolayalım 3. zincire batalım 5 defa da çıkalım. 2 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine sabitleyelim. Oluşan zincir kısmına 9 tane çakma sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 2. batalım 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım 1 atlayıp diğerine batalım 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım 1 atlayıp diğerine batalım 3 zincir 2. batalım 3 de çıkalım.

4 zincir 1 defa dolayalım 2. batalı. 4 zincir 2. batalım 3 e çıkalım. 5 zincir 2 batalım 4 defada çıkalım. 5 zincir tepeye 2 saralım 2. batalım 4 defada çekelim 6 zincir çekelim 5 defa çekelim. Zincir yuvasına girelim 8 tırabzan yapalım tepeye de 1 tırabzan yapalım diğerine 6 tırabzan yapalım Bu şekilde tamamlayalım. Modelin tamamı ve ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel dantel modeli yapımı için Serap ile elsanatları Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir