ÇEYİZLİK ÜÇ RENKLİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik üç renkli lif modeli yapımı

Merhaba hanımlar bugün de sizlere şık çeyizlik üç renkli lif modeli yapımı ile karşınızdayız. Bu lif modeli yapımını gelin çeyiziniz için yapabilirsiniz. Günlük hayatınız için de yapıp kullanabileceğiniz çok şık lif modeli yapımı. Lif modeli yapımında 3 farklı renkler kullanılmış. İlk olarak 7 adet zincir çekelim. İlk zincire batarak halka oluşturalım.

Halkanın içine 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım aynı halkaya batarak 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. 2 zincir çekelim yuva içine 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım yuvaya girip 1 fıstık daha yapalım 2 sini birden kapatalım.

Arada 2 zincir çekelim. Halkanın içine 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım aynı halkaya batarak 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. 2 zincir çekelim yuva içine 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım yuvaya girip 1 fıstık daha yapalım 2 sini birden kapatalım. Arada 2 zincir çekelim.

Bu şekilde halkanın içini 4 tane motifle dolduralım. Diğer ipe geçelim. Arada çektiğimiz 2 li zincir yuvasına batalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim yuvaya batalım 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım toplamda 5 tane fıstık olacak 3 zincir çekelim. Diğer boşluğa batarak devam edelim boşluğa girelim 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yuvaya batalım 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım toplamda 5 tane fıstık olacak 3 zincir çekelim.

Bu şekilde motifi yaparak devam ediyoruz lif modeli yapımına. Dilerseniz lif modeli yapımı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel lif modeli yapımı için Örgü Modelleri Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir