KELEBEK ÖRGÜ İLE ÖNLÜK SÜVETER

Kelebek örgü ile önlük süveter

Çocuklarınıza örebileceğiniz çok güzel kelebek örgü ile önlük süveter tam sizlere göre. Örgü modeli yapımı için 1,5 yumak orta kalınlıkta bebe ipi 4 numara şiş ip tek renk olarak yapılmış. Sizler de tek renk olarak yapabilirsiniz isterseniz renkli olarak deneyebilirsiniz. Kız bebekleriniz için pembe erkek bebekleriniz için mavi renk tercih edebilirsiniz.

İlk olarak şişe 63 ilmek örelim. Ters örgü yaparak 5 diş devam edelim. İlk ilmekle beraber 7 ilmek ters örgü örelim. Başta ve son kısımda 7 ilmek ters örgü olarak örelim. İlk 2 sıra ön kısımda düz örgü örelim arka kısımda ters örgü olarak örelim. 7 tane ilmeği ters örgü olarak örelim.

2 ilmeği düz örgü örelim. 5 ilmeği de düz örgü örelim 1 defa dolayalım sıradaki 5 ilmeğin yönünü değiştirerek şişe takalım. Bu 5 ilmeğin hepsini birde keselim. 1 defa dolayalım 5 ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırada olan 5 ilmeği şişten çıkarıp yön değiştirelim şişe takalım 5 ilmeği keselim. Aynı şekilde 5 ilmeği düz örelim.

1 defa dolayalım sıradaki 5 ilmeğin yönünü değiştirerek şişe takalım. Bu 5 ilmeğin hepsini birde keselim. 1 defa dolayalım 5 ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırada 5 ilmeği şişten çıkarıp yön değiştirelim şişe takalım 5 ilmeği keselim.

Aynı şekilde 5 ilmeği düz örelim. 1 defa dolayalım sıradaki 5 ilmeğin de yönünü değiştirerek şişe takalım. Bu 5 ilmeğin hepsini birde keselim. 1 defa dolayalım 5 ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırada olan 5 ilmeği şişten çıkarıp yön değiştirelim şişe takalım 5 ilmeği keselim. Aynı şekilde 5 ilmeği düz örelim.

Bu şekilde devam edelim sıra sonuna gelince 2 ilmeği düz örgü örelim 7 tane ilmeği de ters örgü olarak örelim. Başlangıç ve bitiş bu şekilde olacak örgü modeli devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi Seyirler.

Kontrol Et

Çimdik Modelli Yelek Yapımı

Gösterişli ve kolay yelek modeli için Çimdik Modelli Yelek Yapımı deneyebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir