ÇAM DALI KAZ AYAĞI ÖRGÜ

Çam dalı kaz ayağı örgü modeli yapımı

Gelin yeleği modeli olarak yapabileceğiniz çam dalı kaz ayağı örgü olarak deneyebilirsiniz. Modeli beyaz iple veya krem iple yapabilirsiniz. Modelin desen kısmı 17 ve katları üzerine kurabilirsiniz. 17+4 şeklinde olacak. İlk olarak şişimize ilmek atalım.

İlk iki ilmeği ters örgü örelim. 1 defa dolayalım 2 ilmeği ters örelim. 2 düz ilmek örelim 2 ters örelim 3 ilmeği diğer şişe alalım baştaki ilmeği ortaya alalım sondaki ilmeği başa alalım diğer şişe takalım ve 3 ilmeği birden örerek keselim. 2 ters ilmek örelim 2 düz ilmek 2 ilmek ters örelim 1 defa dolayalım 1 ters ilmek örelim çevirelim.

Bütün ilmekleri ters olanları ters örelim düz olanları düz olarak örelim. İlmek ne ise o şekilde örelim çevirelim. 2 ilmeği ters örgü örelim. 1 defa dolayalım 2 ilmeği ters ilmek örelim. 2 düz ilmek örelim 2 ters ilmek örelim 3 ilmeği diğer şişe alalım baştaki ilmeği ortaya alalım sondaki ilmeği başa alalım diğer şişe takalım ve 3 ilmeği birden örerek keselim.

2 ters ilmek örelim 2 düz ilmek 2 ilmek ters ilmeği örelim 1 defa dolayalım 1 ters ilmek örelim çevirelim. Bütün ilmekleri ters olanları ters örelim düz olanları düz olarak örelim. İlmek ne ise o şekilde örelim. 2 ilmeği ters örgü örelim.

1 defa dolayalım 2 ilmeği ters ilmek örelim. 2 düz ilmek örelim 2 ters örelim 3 ilmeği diğer şişe alalım baştaki ilmeği ortaya alalım sondaki ilmeği başa alalım gri şişe takalım ve 3 ilmeği de örerek keselim. 2 ters ilmek örelim 2 düz ilmek 2 ilmek ters ilmeği örelim 1 defa dolayalım 1 ters de ilmek örelim çevirelim.

Bütün ilmekleri ters olanları ters örelim düz olanları düz olarak örelim. İlmek ne ise o şekilde örelim çevirelim. Bu şekilde devam edelim. Bu güzel modeli için Fikir Sepeti Örgü Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir