ASKILI DİKİŞSİZ BEBEK YELEK MODELİ YAPIMI

Askılı dikişsiz bebek yelek modeli yapımı

Askılı dikişsiz bebek yelek modeli yapımı adından anlaşılacağı gibi modeli bitirdikten sonra dikiş gerektirmeyen bir model. Sadece üzerindeki düğmeleri dikmek için ufak bir işlem uyguluyoruz. Sizler de yelek yapmak istiyorum ama koltuk kısmını yapamıyorum diyorsanız bu yelek modeli yapımı tam da sizlere göre.

Modelin yapımı için 1 adet orta kalınlıkta bebe ipi yeterli oluyor. 4 numara şiş ve 7 adet düğme sadece bu kadar malzemeye ihtiyacımız var. Modelin yapımı için şişimize 111 tane ilmek atarak başlıyoruz. Düz örgü örüyoruz ilk sırayı daha sonra 1 ters 1 düz örgü örerek lastik kısmını yapıyoruz. Belirli sıra ördükten sonra son da 4 ilmek kalana kadar örelim ipi dolayarak ilik kısmını açıyoruz.

Arka yüzden 6 . sıraya gelince aynı şekilde ters 1 düz şeklinde devam ediyoruz. Belirli sıradan sonra cep için 6 ilmek ördükten sonra 4 ilmek ters örelim. Başka bir şiş yardımıyla 15 adet ilmeği alıyoruz aldığımız 15 ilmekten ilmek çıkartıyoruz. İlmeğin için den tığ işle ipi dolayıp diğer şişe geçirerek ilmek çıkarmış oluyoruz. Toplam da çıkardığımız ilmek sayısı da 15 tane olacak.

Daha sonra 1 ters örgüye devam ediyoruz sonda6 ilmek kalana kadar. Ön kısımda düz örgü olarak örelim arka kısım da ters örgü olarak devam edelim. Ön kısım da düz örgüyü örerken her 2 sıra da bir model de değişiklik yapıyoruz. Yelek modeli yapımı örerken bunu dikkate alalım. Her 2 sırada bir düz örgü ördüğümüz kısmı ters örgüyle değiştiriyoruz.

Düz örgü sırasında örerken ilk ve son ilmeği düz örgü olarak örelim. Ters örgü tarafında ilk ve son ilmeği örmeden alıyoruz. Kenarların düzgün gelmesi için. 14 boğum yapana kadar devam ediyoruz. Daha sonra örgümüze koltuk kısmı yapıldıktan sonra düğmelerle de süslenip çok şık yelek modeli halini alıyor. Daha ayrıntılı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel yelek modeli yapımı için Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Çimdik Modelli Yelek Yapımı

Gösterişli ve kolay yelek modeli için Çimdik Modelli Yelek Yapımı deneyebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir