İKİ FISTIKLI PATİK MODELİ / VİDEOLU ANLATIM

İki fıstıklı patik modeli / videolu anlatım

İki fıstıklı patik modeli yapımı için tek renk ip kullanılmış modelin yapımı için küt burun ucu tercih edilmiş. Başlangıç için 16 adet zincir çekelim ipi dolayıp 4. zincire batıp trabzan elde ediyoruz. Sırasıyla zincirlere batarak trabzan yapalım. Toplam da 14 tane trabzan olacak. 2 zincir çekip batılan zincire tekrar batıp 1 trabzan yapalım köşe kısmında yuva oluşacak. Karşıya geçip aynı işlemi tekrar edelim. Yan kısımlardan artırma yaparak ilerleyeceğiz. 48 adet tırabzan olana kadar artıralım.

Toplam da 7 sıra olacak. Taban kısmından başlayıp 2 zincir çekelim dibine batalım tırabzanları yapalım. 20 tane tırabzan yapalım. 20 . tırabzanı yaparken boşluğa batalım. Tığın başını alalım sıradaki tırabzan tepeye 1 tırabzan yapalım. Kenar kısmı için 6 tane tırabzan olacak. 2 zincir çekelim. 3. tırabzan içine tığı 4 defa sardığımız fıstık yapalım.

Fıstığı kapatalım 2 tane de zincir çekelim. Aynı boşluğa 1 fıstık yapalım kapatalım. 2 zincir çekelim. 3 tırabzan tepesine batalım tırabzanları yapalım 4 adet tırabzan yapılacak. Tekrar 2 zincir çekelim. 3. tırabzan içine tığı 4 defa sardığımız fıstık yapalım. Fıstığı kapatalım 2 tane de zincir çekelim. Aynı boşluğa 1 fıstık yapalım kapatalım. 2 zincir çekelim. 3 tırabzan tepesine batalım tırabzanlara devam edelim. Fıstık olan kısma gelene kadar.

Kenar kısmı için 6 tane tırabzan olacak. 2 zincir çekelim. Yuvanın içine batalım 4 defa sardığımız fıstık yapalım. Fıstığı kapatalım 2 tane de zincir çekelim. Aynı boşluğa 1 fıstık yapalım kapatalım. 2 zincir çekelim. 3 tırabzan tepesine batalım tırabzanları yapalım 4 adet tırabzan yapılacak. Tekrarlayalım 2 zincir çekelim.

Yuvanın içine batalım 4 defa sardığımız fıstık yapalım. Fıstığı kapatalım 2 tane de zincir çekelim. Aynı boşluğa 1 fıstık yapalım kapatalım. 2 zincir çekelim. Bu şekilde modeli devam edelim. İsterseniz daha ayrıntılı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel patik modeli yapım için Örgü Ailem Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

BAĞCIKLI BOT PATİK MODELİ

Bağcıklı bot patik modeli Yavaş yavaş kış aylarına yaklaşırken yapabileceğiniz bağcıklı bot patik modeli sizlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir