ÖRGÜ İLE KEDİ ANAHTARLIK YAPIMI

Örgü ile kedi anahtarlık yapımı

Sizler de değişik aksesuar örgü arıyorsanız örgü ile kedi anahtarlık yapımı tam da sizlere göre. Renkli olarak yapabileceğiniz sevdiklerinize de hediye edebileceğiniz değişik ve tatlı örgü modeli. Modelin yapımı için 3,5 numara tığ orta kalınlıkta ip ile yapılıyor.

İlk olarak sihirli halka yapalım 10 adet zincir çekelim 2 defa tığın başını alalım 5. zincire batalım önce 2 ve 2 ve 2 de çekelim 2 defa dolayalım yandaki zincire batalım 3 defa da çıkalım 2 defa dolayalım 3 defa dolayalım. 1 defa dolayalım 2 defa da çekelim. 1 defa dolayalım tek seferde çekelim.

1 tane de sık iğne yapalım. 3 tane zincir çekelim 1 defa alalım 2 tane 2 li tırabzan yapalım 3 zincir çekelim köşeden kaydıralım. Halkanın içine 3 tane 2 li tırabzan yapalım. 3 zincir çekelim köşeden kaydıralım. 3 tane zincir çekelim 1 defa alalım 2 tane 2 li tırabzan yapalım

Sihirli halkayı kapatalım. 1 sık iğne yapalım 1 defa dolayalım sahte sık iğne 1 defa dolayalım 2 defa da çekelim.2 defa dolayalım yandaki zincire batalım 3 defa da çıkalım 2 defa dolayalım yandaki zincire batalım 3 defa da çıkalım 3 tane 2 li tırabzan yapalım.

5 zincir çekelim dip kısma batalım. 9 tane zincir çekelim 1 öne batalım sık iğne yapalım. Her zincire batarak 1 sık iğne yapalım. Kaydırma tekniği ile kapatalım İpi kopartalım. Yaptığımız gibi aynı parçadan 1 tane daha yapalım. Yapışkan ile yapıştıralım isterseniz iğne ile de dikebilirsiniz.

Pembe ipe geçelim sihirli halka yapalım. 2 zincir çekelim halkanın içine 3 tane tırabzan yapalım 3 zincir çekelim kaydırma ile bağlayalım. 3 zincir çekelim 3 tane tırabzan yapalım kaydırmayla bağlayalım ipi uzun bırakarak keselim. Bu şekilde yaparak kedinin süslemesini de süsleyelim.

Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için Serap İle El Sanatları Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

TIĞ İŞİ BONCUKLU ÇİÇEK YAPIMI

Tığ işi boncuklu çiçek yapımı Merhaba hanımlar şimdi de sizlere tığ işi boncuklu çiçek yapımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir