AYAKKABI GÖRÜNÜMLÜ İKİ ŞİŞ PATİK MODELİ YAPIMI

Ayakkabı görünümlü iki şiş patik modeli yapımı

Şık model arayan hanımlar hem şık olsun hem de kolay olsun diyorsanız ayakkabı görünümlü iki şiş patik modeli yapımı tam sizlere göre. Patik modeli yapımı burun kısmından başlanarak yapılmış. Patik modeli yapımı için mor ve beyaz ip tercih edilmiş. Modelin ön kısmına uygulanan detay arka kısımlar da yapılmamış sadece ön kısma hoşluk katmış.

Dikiş gerektirmeyen patik modeli bittikten sonra mor renk ip ile kenar oyası olarak sık iğne yapılmış. Şişimize 20 adet ilmek atalım. Bir düz örgü 1 ters örgü örerek lastik uygulamasına geçelim. Diğer tarafa geçince düz gelen ilmekleri düz örgü olarak örmeden şişe alalım ters olan ilmeği ters örgü olarak örelim. Modelin diğer tarafında ise düzler de örülüyor bunu dikkate alalım. Bu kısım arka kısım olacak örmeden aldığımız kısım patik modelinin ön kısmı olacak.

Belirli sıradan sonra diğer ipe geçelim. 1 tane kenar ilmeği örelim. Sırada 2 ilmeğin arasından girerek ilmek çıkartalım. 2 ilmeğin ikisini birden örerek keselim. 2 ilmeği geçip aradan girip ilmek çıkartalım. 2 ilmeğin ikisini birden örerek keselim. Sırada 2 ilmeğin arasından girerek ilmek çıkartalım. 2 ilmeğin ikisini birden örerek keselim. 2 ilmeği geçip aradan girip ilmek çıkartalım. 2 ilmeğin ikisini birden örerek keselim. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Diğer tarafa geçelim.

Aynı renkle devam edelim ipi ön yüze doğru alalım orta da duran ilmeği öndeki ilmeğim önün den geçirerek alalım. 2 ilmeği keserek örelim. Sıradaki ilmek değil de orta da duran ilmeği öndeki ilmeğim önün den geçirerek alalım. 2 ilmeği keserek örelim. İpi ön yüze doğru alalım orta da duran ilmeği öndeki ilmeğim önün den geçirerek alalım. 2 ilmeği keserek örelim.

Sıradaki ilmek değil de orta da duran ilmeği öndeki ilmeğim önün den geçirerek alalım. 2 ilmeği keserek örelim. Modelin daha detayı ve ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Model için Diva Patik Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir