YANDAN DÜĞMELİ İKİ RENKLİ BEBEK YELEK MODELİ

Yandan düğmeli iki renkli bebek yelek modeli

Yandan başlamalı iki renkli bebek yelek modeli bebekleriniz yapabileceğiniz harika bir model. Bebek yelek yapımı için 2 adet farklı ip kullanılmış. Yakadan başlanarak yapılan bebek örgü modeli krem ipi ilk olarak tercih edilmiş. Yarı yere kadar krem ip ile örülmüş. Krem iple ördükten sonra mavi tonlarında ip tercih edilmiş.

Mavi renk erkek çocuklara yaparken pembe ile ip değişimi yaparak kız bebeklerinize de uyarlayabilirsiniz. Daha doğum yapmamış hanımlar sarı veya mor gibi hem erkek bebeklerine hem de kız bebekleri için yapabilirler. Alt kısım da mavi ile devam edilmiş en son kısımda lastik örgü ile sonlandırılmış. Modelin şiş ile yapılan kısmı tamamlandıktan sonra üzerine iğne desen yapılarak çok hoş bir görünüm elde edilmiş.

Kahverengi iple ağaç şekli verilmiş tam orta kısımda ağaç resmi varken yan taraf da papatyayı andıran yapraklı çiçek yapılmış. Diğer yan kısma ise küçük çiçek motifleri yapılarak hem yan hem ağacın etrafını süslenmiş. İsterseniz tek renk sadece beyaz veya krem iple düz bir yelek modeli yapıp üstüne istediğiniz süslemeyle şık bir yelek modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Sadece yelek modelleri için değil hırka modelleri için de harika bir fikir olabilir.

Modelimize şişe 70 adet ilmek atarak başlanıyor. Üzerine 4 sıra olacak şekilde ters örgü ile devam edelim. Daha ön kısma ters örgü olacak şekilde örgüye devam edelim. 12 ilmek düz örgü örelim. İpi dolayalım haraşoların ortasındaki 3 ilmek ters örgüyü ördükten sonra ipi dolayıp düz ilmeklerle devam edelim. Arka taraf için ilmekleri de örüp devam edelim. Modelimize devam ederken ajur örgü modeli yapmaya devam edelim.

Yapacağınız modelin sayısını fazla yaparak istediğiniz yaş grubuna göre ayarlayabilirsiniz. Sevdiklerine yapıp hediye edebileceğiniz veya kendi çocuklarınız için yapabileceğiniz güzel örgü modeli. Ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Hamarat Bebek Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Çok beğeni alan patik modeline de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kontrol Et

Çimdik Modelli Yelek Yapımı

Gösterişli ve kolay yelek modeli için Çimdik Modelli Yelek Yapımı deneyebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir