TUNUS İŞİ BALIK KILÇIĞI ÖRGÜ MODELİ

Tunus işi balık kılçığı örgü modeli

Örgü modelleriniz için kullanabileceğiniz tunus işi balık kılçığı örgü modeli deneyebilirsiniz. Bebek yelek modeli yapımın da isterseniz de battaniye modeli yapabilirsiniz. Gelin yelek modeli olarak da yapabilirsiniz. Modelin yapımı ipi orta kalınlıkta ip ve tunus şişi gerekli.

Modeli yapımı için ilk olarak yapacağınız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim. Arka kısımdan çıkıntıya batarak ilmek çıkartalım. Çıkarttığımız ilmekleri de şiş de bırakalım. Diğer tarafa geçelim tığın başını alalım ilmekleri 2 şer defa 2 şer çıkaralım. Şişte 1 tane ilmek kalana kadar devam edelim. 1 zincir çekelim arada boşluğa batalım.

1zincir çekelim 2 sin den geçirelim ilmek alalım içerisin den geçelim 1 zincir çekelim İlmeğin içinden geçelim 1 zincir çekelim iki ilmeğin içinden geçelim 1 ilmeği alalım 1 zincir çekelim 2 ilmeğin arasın da geçelim.

Başını alalım 1 zincir çekelim arada boşluğa batalım. 1zincir çekelim 2 sin den geçirelim ilmek alalım içerisinden geçelim 1 zincir çekelim İlmeğin içinden geçelim 1 zincir çekelim iki ilmeğin içinden geçelim 1 ilmeği alalım 1 zincir çekelim 2 ilmeğin arasın da geçelim. 1 zincir çekelim arada boşluğa batalım. 1zincir çekelim

Daha sonra 2 sinden geçirelim ilmek alalım içerisinden geçelim 1 zincir çekelim İlmeğin içinden geçelim 1 zincir çekelim iki ilmeğin içinden geçelim 1 ilmeği alalım 1 zincir çekelim 2 ilmeğin arasın da geçelim. Başını alalım Sıra sonuna kadar devam edelim. Diğer tarafa geçelim tığın başını alalım ilmekleri 2 şer 2 şer çıkaralım. Şişte 1 tane ilmek kalana kadar devam edelim.

1 zincir çekelim arada boşluğa batalım. 1zincir çekelim 2 sinden geçirelim ilmek alalım içerisinden geçelim 1 zincir İlmeğin içinden geçelim 1 zincir çekelim iki ilmeğin içinden geçelim 1 ilmeği alalım 1 zincir çekelim 2 ilmeğin arasın da geçelim. Modelin bu şekilde ilerletelim. Daha ayrıntılı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için Serap ile elsanatları çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

ÖRGÜ İLE KEDİ ANAHTARLIK YAPIMI

Örgü ile kedi anahtarlık yapımı Sizler de değişik aksesuar örgü arıyorsanız örgü ile kedi anahtarlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir