RENGARENK MOTİF MODELİ İLE BATTANİYE YAPIMI

Rengarenk motif modeli ile battaniye yapımı

Bebek battaniye olarak yapabileceğiniz rengarenk motif modeli ile battaniye yapımı ile karşınızdayız. Bu güzel örgü modelini kış aylarında diz üstü örtmek için yapıp kullanabileceğiniz çok şık bir örgü modeli yapımı. Sadece hanımlar için değil kış mevsimin de doğan bebekleriniz için de yapabilirsiniz İlk olarak sihirli halka yapalım.

İçine tırabzan yapalım. Toplamda 3 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim 3 tane 2 li tırabzan yapalım 2 zincir 3 tırabzan şeklinde yapalım. 4 lü olarak 3 lü tırabzan olacak. Üst sıraya geçelim 3 zincir çekelim boşluğa girip 2 tırabzan yapalım yandaki tırabzan tepelerine de girip tırabzan yapalım boşluğa girip 2 tırabzan daha yapalım toplam da 7 tırabzan yapalım

2 zincir çekelim Yandaki boşluğa girip 2 tırabzan yapalım yandaki tırabzan tepelerine de girip tırabzan yapalım boşluğa girip 2 tırabzan daha yapalım toplam da 7 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim boşluğa girip 2 tırabzan yapalım yandaki tırabzan tepelerine de girip tırabzan yapalım boşluğa girip 2 tırabzan daha yapalım toplam da 7 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim bu şekilde sırayı tamamlayalım.

Üst sıraya geçelim. 3 zincir çekelim boşluğa girelim tırabzan yapalım tırabzan tepelerine de toplam 5 tane olana kadar tırabzan yapalım. Diğer ipe geçelim 19 tane zincir çekelim sırayla çektiğimiz zincire batarak kaydırma tekniği ile zincir başına kadar gidelim.

İlk yaptığımız 3 lü tırabzanın tam ortasından batarak geçelim. İki uç kısmı tığa alarak beyaz iple içinden geçirelim. Beyaz iple devam ederek 1 tırabzan atlayıp diğer tırabzan da devam edelim. 5 tane tırabzan yapalım. 3 zincir çekelim boşluğa girelim tırabzan yapalım tırabzan tepelerine de toplam 5 tane olana kadar tırabzan yapalım.

Diğer ipe geçelim 19 tane zincir çekelim sırayla çektiğimiz zincire batarak kaydırma tekniği ile zincir başına kadar gidelim. Bu şekilde ilerleyelim. Devamı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için Serap İle Elsanatları Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir