MOTİFLİ TIĞ OYASI MODELİ

Motifli tığ oyası modeli

Merhaba hanımlar şöyle şık bir oya modeli arıyorsanız motifli tığ oyası modeli bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Oya modeli yapımın da yeşil tığ battı kullanılmış yan duran çiçek modeli de aynı yeşil renk ile yapılmış. Üzeri için farklı renkler de ip ile üsten dililer yapılmış. Sizler de evde arta kalan iplerin varsa değerlendirmek için yapabileceğiniz bir model. Hem de eviniz de olan ipleri değerlendirmiş olursunuz hem de ortaya böyle güzel model çıkarmış olursunuz.

Başlangıç için tığ battıyı yapalım. 3 zincir çekelim tığ battıya batıp kapatalım 3 zincir çekelim yandaki tığ battı da kapatalım. Bu şekilde toplam da 14 tane olacak. 7 zincir çekelim çevirelim 3. tığ battıya batalım kapatalım. 1 zincir çekelim yuvaya girelim 2 zincir çekelim 1 defa dolayalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. 5 zincir kapatalım. Başını 2 kez alalım yuvaya 2 ve 2 ve 2 çekelim. 5 zincir çekelim tepeye kapatalım.

Tekrar başını 2 kez alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 çekelim. 5 zincir çekelim kapatalım 3 defa dolayalım yuvaya girelim 2 ve 2 ve 2 ve 2 ve 2 de çekelim. 5 defa zincir çekelim tepeye kapatalım. 3 defa dolayalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çekelim. Tepeye 5 zincir çeke kapat. 1 zincir çekelim küçük örümcek yapalım. 4 defa alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve sonra 2 de çekelim. 1 zincir çekelim küçük örümcek yapalım. 4 defa alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve sonra 2 de çekelim. Bu işlemi toplam da 4 tane olacak. 1 zincir çekelim küçük örümcek yapalım 4. tığ battıya batalım kapatalım. Bu şekilde modeli tamamlayalım. Bu güzel oya modeli için Oya Evi Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir