YAZLIK BLUZ BÜSTİYER MODELİ

Yazlık bluz büstiyer modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere yaz ayına uygun yazlık bluz büstiyer modeli ile karşınızdayız. Görünümü ile herkesin beğenisi toplayacak harika örgü modeli. Modelin yapımı için 15 tane çekelim artı 4 çekelim tepeye 1 alalım geri ye dönüp tırabzan yapalım toplam da 15 tane tırabzan olacak.

Son yere batıp 1 tırabzan daha yapalım 1 zincir çekelim aynı yere 1 tırabzan daha yapalım. Tırabzan yaptığımız kısımların alt kısımların da oluşan boşluğa batarak tırabzanları yapalım. 3 zincir çekelim çevirelim tırabzan tepelerine batarak 2 li tırabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim 5. sıradan sonra artırma kısmına gelince 3 tırabzan yapıp 2 zincir aynı yere 3 tırabzan yaparak devam edelim.

9 zincir çekelim 4. zincire batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire batarak 1 tırabzan yapalım 1 tane daha tırabzan yapalım 2 çekelim. aynı 2 tırabzan daha yapalım. İpimizi sabitleyelim. Zincir yuvasına girelim 2 defa batalım 2 zincir çekelim zincir yuvasına 2 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim su taşına 2 tırabzan yapalım 2 zincir aynı yere 2 tırabzan yapalım kaydırma yöntemi ile kapatalım.

3 tırabzan yapıp 2 aynı yere 3 tırabzan yaparak devam edelim. 9 zincir çekelim 4. zincire batalım. 1 tırabzan yapalım 1 tane daha tırabzan yapalım 2 çekelim. aynı 2 tırabzan daha yapalım. İpimizi sabitleyelim. Zincir yuvasına girelim 2 defa batalım 2 zincir çekelim zincir yuvasına 2 trabzan yapalım 2 zincir çekelim su taşına 2 tırabzan yapalım

2 zincir aynı yere 2 tırabzan yapalım kaydırma yöntemi ile kapatalım. 3 tırabzan yapıp 2 zincir aynı yere 3 tırabzan yaparak devam edelim. 9 zincir çekelim 4. zincire batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire batarak 1 tırabzan yapalım 1 tane daha tırabzan yapalım. Bu şekilde modeli ilerletelim. Ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bunun gibi ve daha fazlası için takipde kalın. Bu güzel örgü modeli yapımı için Serap ile elsanatları Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir