LİFZADE YAPRAK LİF MODELİ YAPIMI

Lifzade yaprak lif modeli yapımı

Merhaba hanımlar çeyizlik lif arayanlar lifzade yaprak lif modeli yapımı tam sizlere göre. Yapımı kolay görünüş şahane görenler bayılacak. Örgü modeli yapımı tam da gelin çeyizlerine yakışacak model. Lif modeli yapımı için inci boncuk ve küçük boncuk İpin kalınlığına göre tığ, iğne, makas, sim ipi ve ince tığ lif ipi.

İlk başlangıç için 5 zincir çekelim ilk zincire batarak halka oluşturalım. Halkanın içine 3 defa doladığımız 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim fıstık tepesine batalım 1 fıstık yapalım kapatmadan yuvanın içine girip 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım.

1 zincir aynı yere batalım 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatmayalım yuvaya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım çevirelim. Olduğumuz yere 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya batalım

1 fıstık hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği uzatalım 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya batalım 1 fıstık hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım.

Bu şekilde artırma yapmış olduk. İlmeği dolayalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği uzatalım 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya batalım 1 fıstık hepsini bir kapatalım.

1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. Bu şekilde alt taban yaprakları artırma yoluyla devam edelim. Daha sonra süsleme işlemine geçelim. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel lif modeli yapımı için Ören Hanım Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

İKİ RENKLİ KESE LİF MODELİ

İki renkli kese lif modeli Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki renkli kese lif modeli ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir