LİFZADE YAPRAK LİF MODELİ YAPIMI

Lif Modelleri Lifzade yaprak lif modeli yapımı

Merhaba hanımlar çeyizlik lif arayanlar lifzade yaprak lif modeli yapımı tam sizlere göre. Yapımı kolay görünüş şahane görenler bayılacak. Örgü modeli yapımı tam da gelin çeyizlerine yakışacak model. Lif modeli yapımı için inci boncuk ve küçük boncuk İpin kalınlığına göre tığ, iğne, makas, sim ipi ve ince tığ lif ipi.

lif modelleri

İlk başlangıç için 5 zincir çekelim ilk zincire batarak halka oluşturalım. Halkanın içine 3 defa doladığımız 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim fıstık tepesine batalım 1 fıstık yapalım kapatmadan yuvanın içine girip 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım.

lifzade lif modeli

1 zincir aynı yere batalım 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatmayalım yuvaya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım çevirelim. Olduğumuz yere 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya batalım

1 fıstık hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği uzatalım 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya batalım 1 fıstık hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım.

lifzade yaprak lif modeli

Bu şekilde artırma yapmış olduk. İlmeği dolayalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği uzatalım 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya batalım 1 fıstık hepsini bir kapatalım.

LİFZADE YAPRAK LİF MODELİ YAPIMI

1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. Bu şekilde alt taban yaprakları artırma yoluyla devam edelim. Daha sonra süsleme işlemine geçelim. Daha fazla lif modelleri ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel lif modeli yapımı için Ören Hanım Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir