PENCERELİ BURGU DİKİŞSİZ PATİK MODELİ

Pencereli burgu dikişsiz patik modeli

Hem şişle yapılan hem de dekolte patik pencereli burgu dikişsiz patik modeli ile karşınızdayız. Patik modeli yapımın da tek renk pudra tonları ip ile yapılmış. Patik modeli yapımı hem öndeki dekolte hem de kenarlardaki burgu örgü modeli patiğe ayrı bir hava katmış. Modelin yapımı için burun kısmından başlayarak örgü modeline deva edelim.

Şişimize ilmek atalım. İlmeklerin hepsini ters örgü örelim. Diğer kısım yani ön kısma geçelim burada artırma yapılacak. 2 ilmeği düz örgü modeli olarak örelim şişe iple 1 ilmek atalım. Diğer kalan ilmekleri düz örgü modeli örerek devam edelim 2 ilmek kalana kadar. 1 defa şişe ip dolayalım kalan 2 ilmeği düz örgü olarak örelim. Modelin diğer tarafına geçelim

İlmeklerin hepsini ters örgü örelim. Diğer kısım yani ön kısma geçelim burada artırma yapılacak. 2 ilmeği düz örgü modeli olarak örelim şişe iple 1 ilmek atalım. Diğer kalan ilmekleri düz örgü modeli örerek devam edelim 2 ilmek kalana kadar. 1 defa şişe ip dolayalım kalan 2 ilmeği düz örgü olarak örelim. Örgü modelinin ön kısımda ilk başlangıç ve bitiminde 2 ilmek öncesi ve sonrası şeklin de artırmalar yapılacak.

Modelin arka kısmı için hiçbir işlem yapılmıyor ters olan ilmekleri yine ters örgü olarak örelim. 2 ilmeği düz örgü modeli olarak örelim şişe iple 1 ilmek atalım. Diğer kalan ilmekleri düz örgü modeli örerek devam edelim 2 ilmek kalana kadar. 1 defa şişe ip dolayalım kalan 2 ilmeği düz örgü olarak örelim. Modelin diğer tarafına geçelim İlmeklerin hepsini ters örgü örelim.

Diğer kısım yani ön kısma geçelim burada artırma yapılacak. 2 ilmeği düz örgü modeli olarak örelim şişe iple 1 ilmek atalım. Diğer kalan ilmekleri düz örgü modeli örerek devam edelim 1 defa şişe ip dolayalım kalan Daha detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel patik modeli yapımı için Diva Patik Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir