Karnabahar Modeli İle Matmazel Hırka Yapımı

Herkese merhabalar bugün Karnabahar modeli ile matmazel hırka yapımı ile karşınızdayız. Kız çocuklarınız için yapabileceğiniz çok şık duran bebek hırka modeli. İstediğiniz renkle de deneyebilirsiniz ama görseldeki renk model ile çok uyumlu olmuş.

İlginizi Çekebilecek Çok Sevilen Bebek Hırka Modeli: Polar Kapüşonlu Bebek Hırka Yapımı

Model yapımında sayı ve sırada eksilterek veya fazlalaştırarak istediğiniz yaş gurubuna göre ayarlayabilirsiniz. Modeldeki karnabahar örneği göğüs altından başlanılarak yapılmış ve kollarda uç kısımlara uygulanmış. Ön kısmın örnek başlangıcına bağcık yapılmış uç kısımlara da ponpon yapılarak daha süslü hale getirilmiş İki kol kısımlara da aynı şekilde bağcık ile süslenmiş.

Modelin başlangıcı için ilk olarak şişimize 90 adet ilmek atalım. 2 diş haroşa örelim. İlk 4 ilmeği düz örelim 1 defa dolayalım 2 ilmeği birden alarak örelim başlangıçla birlikte toplamda 16 ilmek ördükten sonra 1 defa artırma yapalım 2 ilmek düz 1 defa dola 13 ilmek haroşa örelim kol kısmı için.

Karnabahar Modeli İle Matmazel Hırka Yapımı

1 artırma yapalım 2 ilmek düz 1 gizli artırma arka için 24 ilmek haroşa örelim. 1 artırma yapalım 2 ilmek düz örgü 1 gizli artırma 13 adet ilmek haroşa örelim 1 artırma yapalım 2 ilmek düz örgü 1 gizli artırma 16 ilmek haroşa örelim. Sıra sonuna kadar bütün ilmekleri örelim. 2 ilmeği örmeden alalım Artırmaya gelene kadar haroşa örgü örelim.

Dış kısımdan alalım artırma yaptığımız yeri çünkü delik olmasın ters örelim. Haroşa örgüye devam edelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 2 diş haroşa örelim. İlk 4 ilmeği düz örelim 1 defa dolayalım 2 ilmeği birden alarak örelim başlangıçla birlikte toplamda 17 ilmek ördükten sonra 1 defa artırma yapalım 2 ilmek düz 1 defa dola 14 ilmek haroşa örelim kol kısmı için. 1 artırma yapalım 2 ilmek düz 1 gizli artırma arka için 25 ilmek haroşa örelim. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Karnabahar Modeli İle Matmazel Hırka Yapımı Videolu Anlatım

Kontrol Et

Çimdik Modelli Yelek Yapımı

Gösterişli ve kolay yelek modeli için Çimdik Modelli Yelek Yapımı deneyebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir