SARHOŞ YOLUNU ŞAŞIRDI ÖRGÜ MODELİ

Sarhoş yolunu şaşırdı örgü modeli

Örgü modeli yelek modeli olarak yapabilirsiniz sarhoş yolunu şaşırdı örgü modeli yapımı sizler de kolaylıkla yapabilirsiniz. Gelin çeyiz bohçasına veya günlük hayatınız için de yapabilirsiniz. Örgü modeli yapımı için alt kısım da lastik örgü modeli yapılmayı tercih edilmemiş. Baştan sona kadar aynı modeli uygulayarak örebilirsiniz.

Örgü modeli için yaparken 6 ve 6 nın katlarından oluşuyor. Model de kenar ilmeği kullanılmamış sizler tercihe göre yapabilirsiniz. İlk olarak şişe ilmek atarak başlayalım. İlmekleri şişe atarken çift şiş üzerine ilmekleri atarsanız alt kısım da büzüşmeyi engellemiş olursunuz. İlk iki ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmek düz örelim 2 ilmeği düz örelim 6 ilmeği ters örgü olarak örelim.

Daha sonra 2 ilmeği düz örgü örelim 2 tane ilmeği düz örgü örelim ajurlu örgü modeli kısmını örmüş olduk. Tekrar 6 ilmeği ters örgü olarak örelim iki ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmek düz örelim 2 ilmeği düz örelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Örgünün diğer tarafını çevirelim. Kenar ilmeğini örmeden alalım. Sıradaki ters ilmeği ters örgü olarak örelim

1 defa ipi dolayarak artıralım sıradaki iki düz ilmeği keselim. 2 ters ilmeği ters örgü olarak örelim. Sıradaki 6 tane düz ilmeği düz örgü olarak örelim. Tekrar sıradaki ters ilmeği ters örgü olarak örelim 1 defa ipi dolayarak artıralım sıradaki iki düz ilmeği keselim. 2 ters ilmeği ters örgü olarak örelim. Sıradaki 6 tane düz ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırayı bu şekilde tamamlayalım.

Modeli çevirelim arka kısımda ilmekler ne şekilde ise o şekilde öreceğiz. Ter olan örgü modelini ters örgü olarak örelim. Düz örgü olan kısımları yine düz örgü modeli yaparak tamamlayalım. Diğer taraf da yine aynı şekilde yaparak devam edelim. İstediğiniz boyuta gelene kadar örgü modeline devam edebilirsiniz. Daha ayrıntılı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Fikir Sepeti Örgü Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir