İĞNE OYASINI ARATMAYAN MOTİFLİ TIĞ OYASI

İğne oyasını aratmayan motifli tığ oyası

Yazmalarınız için yapabileceğiniz iğne oyasını aratmayan motifli tığ oyası ile karşınızdayız. Çeyizleriniz için veya günlük hayatınız da yapıp kullanabileceğiniz veya yapıp sevdiklerinize hediye olarak harika şık oya modeli yapımı. Oya modeli yapımın da 4 farklı renk kullanabilirsiniz.

Oya modeli yapımın ilk olarak tığ battıyı yapalım. 6 tane zincir çekelim 2 defa başını alalım 4. tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 1 zincir çekelim ilmeği uzatalım tırabzan altından tığı geçirip ipi alalım 1 zincir çekip uzatalım. Başını alalım tırabzan altından tığı geçirip ipi alalım 1 zincir ilmeği çekip uzatalım. Bu şekilde 7 tane ilmek toplayalım.

Daha sonra 2 şer 2 şer çekelim ilmekleri. 1 zincir çekelim ilmeği hafif uzatalım ilmeklerin arasına girerek tığı geçirip ipi alalım 1 zincir çekip uzatalım. Başını alalım tırabzan altından tığı geçirip ipi alalım 1 zincir de çekip uzatalım tığı geçirip ipi alalım 1 zincir çekip uzatalım.

Başını alalım tırabzan altından tığı geçirip ipi alalım 1 zincir çekip uzatalım. 2 şer 2 şer çekelim ilmekleri. 6 zincir çekelim ilk tırabzan tepeye batalım kapatalım. Toplamış olduğunuz ilmeklerin arasına sık iğne yaparak aşağı inelim. 6 zincir çekelim zincir çekelim 2 defa başını alalım 4. tığ battı ya da batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 1 zincir çekelim ilmeği uzatalım tırabzan altından tığı geçirip ipi de alalım 1 zincir çekip uzatalım. 

1 zincir çekip uzatalım. Bu şekilde 7 tane ilmek toplayalım. Daha sonra 2 şer 2 şer çekelim ilmekleri. 1 zincir çekelim ilmeği hafif uzatalım ilmeklerin arasına girerek tığı geçirip ipi alalım 1 zincir çekip de uzatalım. Başını alalım tırabzan altından tığı geçirip ipi alalım 1 zincir çekip uzatalım tığı geçirelim. Bu şekilde devam edelim. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Oya modeli için Oya Evi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

ÇEYİZLERİN GÖZDESİ ÇİÇEKLİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli yapımı Herkese merhabalar şimdi sizlere çeyizlerin gözdesi çiçekli oya modeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir