İKİ RENKLİ KESE LİF MODELİ

İki renkli kese lif modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki renkli kese lif modeli ile karşınızdayız. Kese lif modelleri içinde kolay ve şık bir kese lif modeli yapımı arıyorsanız size en uygun kese lif modeli yapımı anlatımına ulaştınız demektir. Güzelliği ve süslemesi ile farkını ortaya koyan bir kese lif örneği. Sizler de kendi zevkinize uygun renkler ile örebilir ve süsleyebilirsiniz. Lif örüp satabilir, çeyizlik kese lif yapılışı ile sevdiklerinize arkadaşlarınıza hatta kendinize yapabilirsiniz. Lif modeli yapımını isterseniz takım halinde yaparak da kullanabilirsiniz.

Lif modeli yapımı için ilk olarak 7 adet zincir çekelim. İlk zincire batalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık yapalım kapatalım. 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 2 zincir aynı yuvaya 3. fıstığı yapalım kapatalım. Toplam da 6 adet fıstık yapalım. 1 zincir çekelim. İlmeği genişletelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. Sıradaki fıstık tepesine geçelim fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekelim ilk fıstık arasına batalım 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Tığın başını alalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık daha yapalım 3 ünü birden kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Tığın başını alalım 1 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık daha yapalım 3 ünü birden kapatalım. Bu şekilde devam edelim. Modelin yapımı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Ören Hanım Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir