MANTAR BOT PATİK MODELİ YAPIMI

Mantar bot patik modeli yapımı

Patik yapmayı seven hanımlar mantar bot patik modeli yapımı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Modelin yapımı için yeşil, krem renkler tercih edilmiş. Yeşil iple burun kısmı krem ip aralarında ve arka topuk kısmı için ve bilek için de lastik örgü modeli uygulanarak yapılmış. Krem ip ile sadece mantar modeli belirgin olması adına orta kısımda kullanılmış. Yeşil ana renk olurken krem de kurtarıcı renk olarak kullanılmış. Modelin başlangıç kısmı için küt olan patik ucundan yapılmış. 50 tırabzan olana kadar devam edeli artırma işlemine. 14 sıra yapmış olalım.

Patik ucunu yan kısmına gelince 4 zincir çekelim 3. tırabzan tepesine batalım kapatalım 4 zincir çekelim 3. tırabzan başına tırabzan yapalım aynı yere 3 tırabzan olacak. 1 zincir aynı yere 3 tırabzan yapalım. 4 zincir çekelim başını almadan 3. tırabzan başına sabitleyelim. 4 zincir çekelim 3. tırabzan başına tırabzan yapalım aynı yere 3 tırabzan olacak. 1 zincir çekelim aynı yere batarak 3 tırabzan yapalım. 4 zincir çekelim başını almadan 3. tırabzan başına sabitleyelim. Başını alalım 4 zincir çekelim 3. tırabzan başına tırabzan yapalım aynı yere 3 tırabzan olacak. 1 zincir çekelim aynı yere batarak 3 tırabzan yapalım. 4 zincir çekelim almadan 3. tırabzan başına sabitleyelim.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. İp değişimi yapalım. Model kısmına gelince 4 zincir çekelim sık iğneye batarak 3 defa doladığımız fıstık yapalım. 4 zincir çekelim sıradaki su taşı ortasındaki zincir kısmına batalım sabitleyelim. Başını alalım 4 zincir çekelim sık iğneye batarak 3 defa doladığımız fıstık yapalım fıstığı kapatalım. 4 zincir çekelim sıradaki su taşı ortasındaki zincir kısmına batalım da sabitleyelim. 4 zincir çekelim sık iğneye batarak 3 defa doladığımız fıstık yapalım. 4 zincir çekelim sıradaki su taşı ortasındaki zincir kısmına batalım. Bu şekilde modele devam edelim Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel patik modeli yapımı için Knitting Crochet Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir